До апатичного стану може призводити дефіцит вітаміну D3.
Ліки від поганого настрою
Здаємо тест та індивідуально заповнюємо нестачу. Якщо можливості здати цей аналіз немає, то орієнтуйтеся на профілактичні дози: для дорослих та підлітків – 2000-4000 МО на добу.
Далі з'ясовуємо, чи нема дефіциту заліза. Причому в аналізах не саме залізо, а фериттин — це "депо" заліза в організмі. Важливо з'ясувати запаси. Показник феритину має бути не менше 30 нг/мл.
При нестачі додаємо в раціон білок та амінокислоти. Хороші в цьому випадку курка та горіхи. У горіхах є триптофан, з якого синтезується гормон радості серотонін.
Якщо до поганого настрою додається агресія та нервозність, висока ймовірність нестачі магнію. Підбираючи препарати, віддаємо перевагу таурату або хелату. Добова доза – від 400 мг. ⠀ Нерідко перебої настрою пов'язані зі збоями у роботі щитоподібної залози. Нормалізувати її функції допоможе йод. Це головний помічник цієї залози. Однак самостійно приймати його ризиковано, особливо у підвищених дозах. Набагато безпечніше додати до раціону йодовмісні продукти.
Для ефективної боротьби зі стресом також необхідний прийом вітаміну С. Добова доза при апатії - 1000 мг, проте приймати протягом дня дробовими дозами по 200-250 мг.
А ще чудово допомагає сон, оскільки коли ми спимо, наш організм виробляє мелатонін — гормон, який допомагає відновленню всіх функцій та систем організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу