Все більше людей у світі страждають від тривожних розладів та депресій.
Антидепресанти від депресії
Антидепресанти десятиліттями вважали препаратами з доведеною ефективністю лікування депресії. Але останнім часом є дедалі більше доказів, що призначення антидепресантів не має доказової бази, про яку так часто говорять.
Тож чи варто в такому разі приймати антидепресанти?
Так звана серотонінова теорія розвитку депресії не підтвердилася, тому не може вважатися головною. У переважній більшості пацієнтів з депресією не виявлено дефіциту серотоніну.
А антидепресанти здебільшого спрямовані якраз на збереження серотоніну. Це не означає, що антидепресанти не працюють зовсім. Якщо вони вам допомагають, їх можна використовувати в період загострення, поки ви вирішуватимете основну проблему розвитку депресії. Тобто по суті вони потрібні для полегшення стану, а не вирішення проблеми.
Але насправді виходить, що люди роками приймають антидепресанти і вже не уявляють без них життя як наркомани.
Насправді депресія виникає на тлі зниженого нейрогенезу. Тобто у людини стає менше нейронів та менше нейронних зв'язків. А це саме вони забезпечують гарний настрій та стабільне емоційне тло.
До виснаження нервової системи можна дійти різними шляхами. Проблема може розвинутись після вірусної інфекції, на тлі вираженого дисбактеріозу, на тлі вираженого стресу тощо.
Тому шукати одну чарівну пігулку від усього, коли причини можуть лежати в різних площинах — безглуздо і неефективно.
Тому спочатку встановлюємо причину розвитку депресії, а потім підбираємо препарати для лікування. І не завжди це будуть антидепресанти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу