Рослина відома всім як прянощі з приємним запахом і смаком, наявна в кожному будинку. Не забуті і лікувальні властивості:
• зупинка росту і розмноження хвороботворних мікроорганізмів у зв'язку з утриманням фітонцидів (природних антибіотиків);
• протизапальну дію за рахунок органічних кислот і дубильних речовин;
• стимуляція захисних механізмів місцевого та загального рівня мікроелементами і ефірними маслами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корінь імбиру: користь для пам'яті і імунітетуВідвар лаврового листа замінює ліки імуномодулюючої дії (що активізують загальний імунітет). Це важливо для терапії в домашніх умовах осіб, які страждають на хронічний гайморит, у яких загострення виникають після будь-якого переохолодження.
Приготування відвару дуже просте: три лаврових листки заварити як чай, склянкою окропу, дати настоятися хвилин десять. Приготований відвар випити протягом дня, перед їжею. З обережністю вживати при хронічному гастриті або виразковій хворобі. Лавровий лист стимулює вироблення шлункового соку і підвищує кислотність.
Вплив на захисні сили організму тривалий процес. Тому лікувати гайморит за допомогою народних засобів потрібно не менше двох-трьох тижнів, повторити через сім днів.