При кон'юнктивіті, причиною якого стала інфекція, хімічне подразнення, ушкодження чи алергічна реакція, роблять примочки з настою кореня копитняка європейського на склянку окропу. Прогрівають на бані 15 хвилин і настоюють півгодини. Від запалення слизової оболонки очей ефективне промивання і примочки, для чого готують настій з квіток волошки синьої. Залити квітки (1-2 ч. л.) окропом (1 склянка), настояти 2 години, процідити. Квітки мають бути в другій фазі цвітіння. При блефариті користуються примочками, настоявши квітки черемхи (1 ч. л.) в склянці холодної перевареної води 8 годин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які захворювання викликають почервоніння очейВід болю в очах і подразнення примочки готують з настою чистотілу (1 ст. л.) на склянку води, прокип'ятивши 5 хв., настоявши 20 хвилин і додавши чайну ложку меду. Запалені слизові оболонки промивають і прикладають до них компреси з настою дурману, заливши траву (20 г) окропом (1 ст. л.) і настоявши 30 хв. Від кон'юнктивіту для лікування очей застосовують примочки, для яких заливають насіння подорожника (2 ч. л.) холодною водою (2 ч. л.), перемішують і додають окріп (90 мл — 6 ст. л.). Знову перемішують і витримують до охолодження. Проціджують і змочують квадратики з марлі для примочок. Також можна прикладати до очей свіжонатерту картоплю, перемішавши її з білком свіжого яйця. Виконувати в положенні лежачи.
При хворобливому ячмені тримають в холодильнику лист трирічного алое, потім видавлюють з нього сік і розводять перевареною водою (не окропом!) у співвідношенні 1: 10, потім закапують і промивають очі. Насіння кропу товчуть у ступці (1 ч. л.), заливають окропом (500 мл), доводять до кипіння і настоюють 5 хвилин. Змочують ватні тампони і прикладають до очей. Можна використовувати й насіння льону.