Не можна не згадати про всі позитивні характеристики килимового покриття, такі, як: утеплення квартири чи те, що він приглушує шум, або ж створює затишну атмосферу в домі, до того ж,
килимове покриття у м. Львів є доволі доступним, широкий вибір такого м’якого елементу чудово підійде до будь-якого інтер’єру.
Проте попри усі позитивні риси, варто пам'ятати, що саме килим збирає найбільшу кількість пилу, бруду та мікробів. Велика частина килимових покриттів обробляються за допомогою вогнестійких фарб, інсектицидів і захисних покриттів, це стосується не тільки синтетичних виробів, але й натуральні не обходяться без хоч і мінімальної, проте хімічної обробки.
Ці негативні чинники можуть призводити до виникнення алергії, частих головних болів, нудоти та інших порушень нормальної життєдіяльності.
Як зменшити негативний вплив килимового покриття?1. Не варто ходити по килиму взутими - ми пам'ятаємо це правило ще з дитинства, але часто поспішаючи, забуваємо про це і весь бруд та шкідливі сполуки з вулиці, які знаходяться на підошві глибоко осідають в килимовому покритті і позбутися їх дуже важко.
2. Провітрюйте приміщення. Це допоможе в певні мірі позбутися пилу, який знаходиться в килимі та піднімається з нього в повітря, яким ви дихаєте.
3. Якщо ви пролили якусь рідину - негайно висушіть. Не варто чекати, поки вона висохне сама, по-перше, тому, що так ви легше позбудетесь плями, по-друге, зменшите кількість мікробів.
4. При купівлі звертайте увагу на склад килима. На наявність в ньому синтетичних матеріалів, технологія прикріплення ворсу тощо. Не забувайте, що новий килим потрібно певний час провітрити на вулиці чи в приміщенні з хорошим потоком повітря.
5. Обирайте натуральні матеріали. Є покриття, які абсолютно безпечні, а отже при правильному догляді та чищенні не принесуть вам багато турбот та негативного впливу. До таких можна віднести ті, які виконані з овечої вовни, волокна кокосової пальми або бавовни сизалю. Але, звісно, задоволення це не з дешевих.
Як доглядати за килимом?Є чотири типи очистки ковра. Кожен з них застосовується залежно від рівня забруднення, пори року та розмірів ковра.
1 спосіб - чищення пилосмоком - найбільш зручний, навіть буденний спосіб очищення, який регулярно використовують всі. Може ефективно використовуватись тільки при незначному забрудненні покриття.
2 спосіб - використання пару - спочатку у воді розчиняють потрібний засіб, а потім отриману суміш в стані теплої пари, наносять на поверхню килима. В кінці килим потрібно пропелососити.
3 спосіб - суха піна - спеціальний засіб наноситься на виріб у вигляді піни, вона вбирається в покриття, очищуючи його і потім килим пилососять.
4 спосіб - за допомогою сухого абсорбенту - їй віддають перевагу власники дорогих килимових покриттів, оскільки виконує таку чистку спеціаліст без використання води.