Кожна жінка індивідуально вирішує питання про те, чи потрібна її консультація гінеколога, залежно від її досвіду, загального самопочуття і клінічних проявів, що виникли безпосередньо у неї. Якщо клініка не представляє труднощів для діагностики, і загальний стан жінки задовільний, вона працездатна і активна в особистому житті, то можливе лікування в домашніх умовах.
Але якщо хоч щось насторожує в клініці і існують побічні симптоми, невідповідні до даного захворювання, якщо молочниця набуває хронічного характеру, рецедиву кожен місяць або навіть частіше, то похід до гінеколога відкладати не варто.
Важливою деталлю діагностики хронічного вагінального кандидозу є дослідження мікробіоценозу кишечника, дослідження глікемічного профілю з навантаженням, а також обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом.
Препарати На величезному фармакологічному ринку існує безліч препаратів для лікування молочниці. Попри усталену в суспільстві думку, лікування слід почати з місцевих препаратів у вигляді свічок, вагінальних таблеток і кульок, а не з препаратів системної дії типу Флуконазола.
Вагінальні таблетки - Клотримазол, Сертаконазол, Ціклопірокс та ін., вводять в піхву на ніч протягом 6 днів. Одночасно рекомендується використовувати крем для зовнішніх статевих органів, їх випускають частіше в концентрації 1%, також на ніч.
При впливі на стійкі форми дріжджоподібних грибів рекомендують використовувати препарати-пребіотики спільно з вищевказаними протигрибковими препаратами або як монотерапію. Одним з таких пребіотиків, що добре зарекомендували себе і мають зручні форми випуску, є Кандінорм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молочниця: симптоми, лікування та профілактикаЯкщо підійти комплексно до лікування вагінального кандидозу, то необхідно усунути провокуючі фактори, будь то застосування антибіотиків, яке має відбуватися тільки за призначенням лікаря, не виробляти спринцювання без потреби, уникати випадкових статевих зв'язків.
Що є найбільш актуальним серед сучасної молоді - використовувати бавовняну нижню білизну для того, щоб забезпечити шкірі зовнішніх статевих органів достатній доступ повітря, нормальне випаровування поту, нормалізацію температури шкіри.
Ще одним профілактичним заходом буде нормалізація ваги, відновлення збалансованого харчування, вживання в їжу більшої кількості фруктів і овочів, кисломолочної продукції, обмеження вживання рафінованих вуглеводів, так як вони є найулюбленішою живильним середовищем для дріжджоподібних грибків.
І, як уже раніше обмовлялося, профілактичне лікування партнера. Досить буде капсули Флюкостат (Флуконазола) одноразово і утримання від статевого життя до повного одужання жінки.