Всупереч поширеній думці, переносниками різних захворювань можуть бути навіть домашні кішки, які ніколи не покидали стіни міської квартири. Полюючи на мух, поїдаючи сире м'ясо або рибу, та й просто прогулюючись по коридору поруч з брудним взуттям, тварина може підчепити гельмінтоз, або, інакше кажучи, глистів. Захворювання часто протікає безсимптомно, проте ймовірність передачі інфекції від домашнього вихованця до господаря досить висока. Щоб уникнути цього, необхідно проводити профілактичну дегельмінтизацію кішок не менше двох разів на рік.
Подібним чином тварина може заразитися токсоплазмозом. У більшості випадків захворювання не представляє небезпеки ні для кішки, ні для її господарів. Виняток становлять вагітні та жінки, що планують вагітність. Первинне інфікування токсоплазмозом, що відбулося в цей період, веде до розвитку важких патологій у плода, а також до його внутрішньоутробної загибелі. Саме тому майбутнім мамам важливо дотримуватись особистої гігієни і по можливості перекласти обов'язок по прибиранню котячого лотка на кого-небудь другого.
Не смертельним, але неприємним захворюванням є стригучий лишай. Заразитися ним можна при близькому контакті з хворою кішкою. Збудником інфекції є грибок роду Microsporum. Потрапляючи на шкіру тварини, він призводить до появи множинних вогнищ облисіння. У зараженої людини на шкірі або волосистій частині голови з'являються злущення округлої форми. Протигрибкова терапія досить ефективна, проте краще своєчасно прийняти профілактичні заходи і вакцинувати кішку, особливо якщо вона періодично не виходить на вулицю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глисты у собаки: как выбрать средство для леченияСамим небезпечним захворюванням, яким можна заразитися від кішки, є сказ. Воно викликається нейровірусом і передається зі слиною при укусі. Хвороба невиліковна, а тому при найменшій підозрі на те, що напала на вас тварина інфіковано, необхідно звернутися в травмпункт і провести екстрену вакцинацію.
Кішки можуть бути переносниками та інших захворювань, наприклад, хламідіозу або сальмонельозу. Щоб уникнути зараження не слід наближатися до бродячих тварин, навіть якщо вони виглядають абсолютно здоровими. Кішка, яка не виходить з дому, менш небезпечна, але і її слід періодично показувати ветеринару.