Ячмінь - це гостре запалення невеликого волосяного мішечка, що стоїть біля самісінького краю вії або сальної залози. Звичайно, небажано займатися самолікуванням і при перших ознаках захворювання звернутися до лікаря. Справа в тому, що спочатку виникає невелика, але болюча припухлість, зверху якої згодом формується гнійник, який через приблизно тиждень проривається. Гній може потрапити в око і спровокувати ускладнення і інші неприємності в оці і навіть проникнути в мозок. Саме тому не можна запускати ячмінь і необхідно вживати заходів, щоб його лікувати на ранній стадії.
Провокувати ячмінь може низький імунітет, інфекція, що потрапила в око з брудними руками, пилом або брудним рушником, складні хронічні захворювання, як наприклад, цукровий діабет та інші.
Дуже важливо звертати увагу на гігієну і при перших ознаках ячменю починати лікування. У хворого має бути окремий рушник для обличчя, який потрібно міняти через пару днів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як врятувати зір за 10 хвилин в деньНародні методи лікування ячменю рекомендують промивати це місце, де дозріває ячмінь, розчином календули або ромашки, зеленого чаю. Саме місце нариву в народі прийнято припалювати зеленкою, тільки важливо стежити, щоб вона не потрапила в саме око. Замість зеленки можна використовувати так само йод або медичний спирт. Для цього потрібно змочити ватяну паличку в антисептичному розчині (зеленка, спирт, йод), відсунути повіку і змастити сам нарив, притиснувши паличку і потримавши секунд 10. Потім ще потримати повіку в такому положенні секунд десять і відпустити.
Ні в якому разі не можна самостійно розкривати гнійний нарив і гріти повіку, поки він не сформований. Це може провокувати поширення інфекції.
Найкраще з цією проблемою звернутися до лікаря, який призначить вам краплі з антибіотиками проти інфекції і мазь, яку потрібно закладати в куточок ока.