Гомеопатія не визнається сучасною медициною, адже вимагає цілковитої відмови від інших засобів лікування. Тим не менш, у лікуванні таких захворювань, як варикоз, гомеопатія дає позитивний ефект. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Гомеопати рекомендують кожні два тижні чергувати кілька підібраних препаратів, що мають різний склад. Це можуть бути прийняті всередину Веносан, Іов венум, Венофлебин, Эскулюс композитум, Эдас 120 і Пеонія плюс, а також мазі для зовнішнього застосування Венофлегель і Эдас 203.
Останні, до речі, підходять для боротьби з внутрішнім варикозом («судинними сіточками»). Вважається, що навіть тривале вживання цих засобів не несе в собі загрози звикання і не викликає побічних реакцій.
Випускаються вони у вигляді гранул, свічок, мазей, а також у ін’єкційній формі.
До речі, на сьогоднішній день підшкірне введення препаратів вважається найбільш дієвим, проте воно повинно здійснюватися виключно лікарем, який пройшов курси з гомотоксикології і має відповідний сертифікат.
Крім ліків, що безпосередньо впливають на судини, при варикозній хворобі призначаються засоби, що поліпшують роботу печінки і нормалізують обмінні процеси в сполучній тканині (Эдас 919, Артрис клінік, Артросан, Сольвенцій).
Всі гомеопатичні препарати необхідно приймати за 20-30 хвилин до або через 30-40 хвилин після їжі. При цьому гранули кладуть під язик і розсмоктують, не запиваючи водою та не ковтаючи.
Обов’язковою умовою для проведення повноцінного гомеопатичного лікування варикозу є відмова або, на крайній випадок, різке зменшення споживання чаю, кави, прянощів, спецій і спиртних напоїв, блокуючих дію лікарських речовин.
При варикозній хворобі даний метод сприяє відновленню тонусу гладких м’язів судинних стінок, що супроводжується помітним зменшенням діаметру розширених підшкірних вен і поліпшенням циркуляції крові в них.
Суб’єктивно пацієнт відчуває зменшення больового синдрому, судом в ногах. Регресують набряки, відновлюється колір шкірних покривів.
Природно, чим раніше розпочато лікування, тим більш вірогідний позитивний ефект від нього, вище шанс запобігання подальшого прогресування захворювання та розвитку ускладнень.