Багато людей вважають, що трави цілком безпечні для організму. Аце далеко не так.
Меліса лимонна
Ця рослина дозволяє знизити тривогу, стати працездатнішим, поліпшити пам’ять, посилити увагу. У настою з додаванням меліси приємний аромат, смак, трава здається нешкідливою. Частий прийом меліси завдає шкоди за рахунок токсичної речовини в складі. Зловживання призводить до тяжкості, тиску в скроневій, лобовій ділянці, сонливості, загальмованості, запамороченню, головних болів. Відразу людина не відчуває побічних ефектів, вони проявляються через два-три тижні регулярного прийому.
Ромашка аптечна
Засіб має жовчогінну, протизапальну, спазмолітичну дію, використовується замість звичних знеболювальних, для заспокоєння. Рослина здатна нашкодити здоров’ю вагітних і годуючих матерів, жінок з сильними щомісячними втратами крові. Все через властивості розслабляти гладку мускулатуру. Також аптечна ромашка загальмовує всмоктування сполук заліза з травної системи в кров, можлива залізодефіцитна анемія.
М’ята перцева
Вкрай поширений компонент, який широко використовується в кулінарії. М’ята надає спазмолітичну дію, знижуючи тиск, допомагаючи позбутися від менструальних болів, кишкових. Безконтрольне додавання м’яти в чай та інші напої може нашкодити здоров’ю. У складі м’яти є ментол, що пригнічує дихальний центр, що знижує інтенсивність серцевих скорочень. Збільшується ризик побічних ефектів у страждаючих брадикардією, бронхіальною астмою. У чоловіків можлива еректильна дисфункція.