Сучасні засоби не бавлять доступними цінами, але бажання мати густе і здорове волосся переважає над економією. Однак, якщо ж ви все ж бажаєте зекономити, то на допомогу завжди прийдуть народні рецепти, які передаються з покоління в покоління.
Головним плюсом народних методів можна назвати невибагливість у використанні: якщо ви користуєтеся якимись додатковими засобами для догляду за волоссям, то вони навряд чи будуть несумісні між собою. Перевірити наявність алергії на природний продукт можна перевірити без особливої шкоди для вашого здоров’я.
Домашні природні маски характеризуються м’якістю та результативністю, тоді як лікарські засоби з категорії традиційної медицини часом мають агресивний вплив на організм, особливо якщо це засоби для внутрішнього застосування.
Особливо популярні серед любителів народних засобів догляду за волоссям – реп’ях та кропива. Вони сприяють глибокому очищенню волосяних стрижнів і шкіри голови без шкідливого впливу на волосяний фолікул. Тому відвари цих рослин досить розповсюджені для запобігання втраті волосся.
Корінь або листя рослини потрібно залити гарячою водою, дати їм трохи поваритись, процідити і готовий настій використовувати для змивання шампуню замість води. За іншим способом можна подрібнити частини рослин, віджати сік, розвести його 1:1 з водою та втирати в шкіру голови подушечками пальців. Втирання соку можна поєднувати з масажем голови, це допоможе прискорити роботу волосяних фолікулів, головне не зачіпати нігтям зони росту волосся, а працювати виключно подушечками пальців.
Також цілющі властивості мають дріжджі. Це природна скарбничка вітамінів групи В, які живлять і насичують волосяні цибулини мінералами зсередини.
Для приготування маски дріжджі необхідно розвести в теплому молоці та залишити в місці, подалі від прямих сонячних променів. Потім додати яєчний жовток з розтопленим медом. Маску краще поступово наносити на довжину, а залишки втерти в шкіру голови. При регулярному використанні волосся набуває більш насиченого відтінку, менше січеться та краще переносить вплив зовнішнього середовища.
Також одним з фаворитів проти випадіння волосся вважають кору дуба. Необхідно зробити відвар з кори, цибулевого соку та оливкової олії. Така форма дубової кори є найефективнішою. Кора має ранозагоювальні та очищувальні властивості, активізує волосяні цибулини та стимулює ріст волосся. Використовувати відвар необхідно через раз, чергуючи з іншим доглядом.
Ліза Хоменко