Березовим соком називають ту рідину, котра починає циркулювати в дереві на початку весни. То чим вона може бути корисною?
1. Це джерело вітамінів і мікроелементів. Він містить вітамін З, залізо, магній, калій, солі кальцію, натрію, міді та інших., отже, підтримує здоров'я різних органів прокуратури та систем і функціонування всього організму загалом.
2. Зміцнює імунітет, оскільки має антисептичні властивості та є ефективним засобом при запальних процесах в організмі. Натуральні фітонциди березового соку знижують зростання патогенних бактерій та грибків. А дубильні речовини мають антибактеріальну, дезінфікуючу, протизапальну дію.
3. Уповільнює старіння. Антиоксиданти березового соку знижують процеси старіння, запобігаючи утворенню зморшок та покращуючи загальний тонус шкіри. А це ще й профілактика онкологічних хвороб. Вітамін С – потужний антиоксидант, який блокує вільні радикали, що провокують ріст ракових пухлин.
4. Має сечогінний ефект. Він показаний при набряках та порушенні обміну речовин. Березовий сік виводить зайву рідину з організму, очищає нирки та сечовивідні шляхи від токсинів. Запобігає утворенню каменів у нирках.
5. Позитивно впливає травну систему. Березовий сік стимулює виділення шлункового соку, сприяючи кращому засвоєнню їжі. Він допомагає позбутися печії, запорів, оскільки стимулює перистальтику кишечника. Знижує запалення слизових та сприяє їх загоєнню.
6. Зміцнює серцево-судинну систему та запобігає розвитку атеросклерозу. Він покращує стан кровоносних судин, збільшує їх еластичність.
7. Позитивно впливає і на дихальну систему. Сапоніни, які містяться в березовому соку, збільшують секрецію слизу в дихальних шляхах (важливо при сухому кашлі), а також сприяють розрідженню мокротиння при вологому кашлі. Сік п'ють при бронхітах та пневмонії.
8. Березовий сік застосовують у народній медицині як зовнішній засіб при екземах та різних шкірних захворюваннях. Він покращує тургор шкіри, видаляє лупу та стимулює ріст волосся. Також його п'ють при ревматизмі та фурункульозі, при розладах сну, мігрені, отруєння.
А ви полюбляєте березовий сік? Якщо так, то напишіть нам у коментарях.