* Трави для зниження апетиту.
До рослин, що знижують відчуття голоду, відносяться насіння льону, дягель лікарський, корінь алтея, спіруліна. Аналогічною дією володіють і висівки, які рекомендується приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день, запиваючи 1-2 склянками води.
* Для виведення з організму зайвої рідини.
Сечогінні народні засоби для схуднення - брусничний лист, аніс звичайний, кріп пахучий, хвощ польовий, кмин, лопух, подорожник і деякі інші рослини. Хорошим сечогінним ефектом відрізняється і свіжозаварений зелений чай - його приймають по 1 склянці 2 рази на день за 20 хв. до їжі.
* Трави для нормалізації роботи печінки і жовчного міхура.
Насамперед - кукурудзяні рильця. Для приготування настою беруть 4 ст. ложки сухих кукурудзяних рилець, заливають 0,5 літра окропу і настоюють 3 години. Готовий настій проціджують, віджимають залишилися рильця і додають води до 0,5 літра. Приймати по 1/2 склянки за півгодини до їжі перед кожним прийомом їжі.
На основі кульбаби: 2 ст. ложки сухих коренів кульбаби заливають склянкою окропу і прогрівають 15 хв. на водяній бані, закривають кришкою і настоюють 4 години. Приймають по 1/3 склянки 3 рази на день незалежно від прийому їжі.
* Трави для очищення кишечника
Нормалізація роботи кишечника відіграє важливу роль у зниженні маси тіла. Для цих цілей корисно використовувати рослини, що є натуральними проносними: ягоди обліпихи, ревінь, аніс, кріп, кмин, солодка і кора крушини.
* Для схуднення живота.
Мед, який слід приймати в розбавленому вигляді з розрахунку 1 ст. ложка на 100 мл теплої кип'яченої води. Медовий розчин приймати вранці натщесерце за 2 години до їди і ввечері за 2 години до відходу до сну. Курс 1 місяць, потім 2 тижні перерви і ще 1 місяць прийому. Тим же ефектом володіє буряковий сік - його приймають 3 рази на день за годину до їжі.