Чи помічали ви за собою залежність від солодко? Уявіть собі день, коли ви прокинулись вже без настрою, енергії немає, все дратує і єдина думка в цю хвилину, яка приносить вам задоволення - це думка про щось солоденьке. Не можу сказати, що це вже знак залежності, але напевно все ж таки у вашому раціоні цукор є невідʼємною складовою вашого буденного харчування.
Кожна людина має якусь свою залежність, вона приходить в будь якому проміжку нашого життя, але якщо ви згадаєте своє дитинство, то зрозумієте, що любов до солодкого йде ще з початкових років нашого життя. Чи памʼ ятаєте ви, як за допомогою солодкого в дитинстві вами можна було маніпулювати. «Андрійко, якщо ти зараз помиєш за собою кружечку, то я дам тобі цукерку», напевно Андрійко і справді побіг мити кружку, аби за це мама дала йому цукерку.
На сьогоднішній день, кожна третя людина намагається схуднути, бо колись дітей не навчали правильному харчуванні, а формально заспокоювали і задовольняли солодким.
На жаль, цукор давно вже вийшов за межі десертів. Сьогодні у складі багатьох продуктах можна побачити вміст цукру, до прикладу той самий хліб, соуси та ковбаси. Тому людям, які справді хочуть покращити свій рівень та якість здоров’я, рекомендую уважно читати склад кожного продукту, аби в кінцевому результаті купувати продукти впевнено не тільки через їхню ціну, але і через їхню складову якість.
Отож, чому цукор викликає залежність?
У моменти, коли ми відчуваємо фізичне або емоційне виснаження, нам хочеться чим швидше відновитися, а рука тягнеться до будь яких солодощів - це реакція мозку, яку не завжди вдається контролювати. Цукор - це продукт, який активує зони, що повʼязані з гормоном радості і ми отримуємо швидкий сплеск енергії, який триває недовго. Після прийому солодкого, в нашій крові піднімається рівень глюкози, що потім реагує різким спадом. Тож потім ми можемо відчувати втому, емоційне виснаження і подекуди навіть тривожність.
Окрім цього, зловживання цукром також впливає на якість сну. Коли ви їсте солодке ввечері, рівень глюкози в крові різко зростає, що дає тимчасовий приплив енергії, через який стає важче розслабитися і заснути. Якщо ви розумієте, що не можете або не хочете відмовлятися від цукру, але це заважає вам нормально спати, то варто уникати цукру принаймні за 3–4 години до сну.
Також, якщо ви відчуваєте постійне виснаження і не розумієте, що відбувається, можливо ваш організм саме в цей період бореться з надлишком цукру у вашому організмі.
При бажанні, можете спробувати який період уникати солодкого та білого цукру, та замінити його натуральним солодким: мед, банани, різні фрукт, фініки. Таким чином ви зможете подивитись, як ваш організм реагує на відмову від цукру і прийняти рішення, чи хотіли би ви починати працювати зі своєю залежністю. Для жінок особливо знати, що цукор неабияк впливає на на їхній психоемоційний стан. У жінок це може відображатися ще й на гормональному фоні — як наслідок, ще більше емоційних коливань.
Отже, в підсумку хотілось би сказати, що цукер ні в якому разі не є нашим ворогом, але до нього потрібно ставитися усвідомлено. Всі ми люди, які мають смакові рецептори, свої думки та емоції, ми не повинні собі в чомусь відмовляти, особливо коли справді хочеться щось солоденьке, але якщо це повʼязано з вашим настроєм та енергією, тривожністю та залежністю - час задуматися, чим ви живете не лише своє тіло, але й душу.