Така ситуація набагато збільшує ризик зараження коронавірусною інфекцією. Це стосується понад 2 млрд жителів найбідніших країн світу.
Вчені Університету Вашингтона з'ясували, що 25% жителів нашої планети або 2 млрд людей не має доступу до чистої води і мила. Численні дослідження показали, що миття рук з милом - один з найпростіших, доступних багатьом і ефективних способів профілактики небезпечної хвороби. І ось тепер доступність цього способу поставлена під сумнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мити руки - найкращий захист від вірусівБільше 50% жителів найбідніших країн Африки і Океанії не мають доступу до ефективних засобів миття рук, як повідомляється в опублікованому журналом Environmental Health Perspectives дослідженні. Його автори висловлюють сильне розчарування з приводу того, що простий і надійний спосіб профілактики передачі COVID-19 недоступний такій величезній кількості людей. У 46 країнах понад 50% громадян не мають доступу до мила і чистої води.
У Нігерії, Китаї, Ефіопії, Демократичній Республіці Конго, Бангладеш, Пакистані, Індії та Індонезії цього доступу позбавлені понад 50 млн осіб. Але незважаючи на ці не надто оптимістичні цифри, автори дослідження відзначають істотне поліпшення гігієнічних показників в більшості країн світу в період з 1990 по 2019 роки. Особливої прогресу досягли Саудівська Аравія, Марокко, Непал і Танзанія.