Забруднення повітря провокує дегенерацію сітківки.
Брудне повітря впливає на зір
Забруднення повітря пов'язане з підвищеним ризиком прогресуючої та незворотної втрати зору, відомої як вікова дегенерація жовтої плями (AMD). Такі дані були продемонстровані в великому довгостроковому дослідженні, опублікованому в British Journal of Ophthalmology.
До відомих факторів ризику дегенерації належать похилий вік, куріння і генетика. Але, з огляду на те, що забруднення навколишнього повітря пов'язане з підвищеним ризиком серцевих і респіраторних захворювань, дослідники хотіли з'ясувати, чи може воно бути пов'язане з підвищеним ризиком AMD.
В основу лягли дані 115,9 тис. Учасників з британського Біобанку у віці від 40 до 69 років без проблем із зором на початку цього дослідження в 2006 році. Учасників попросили повідомити лікаря про діагноз AMD. А структурні зміни товщини і / або кількості світлових рецепторів в сітківці, що свідчать про AMD, були оцінені у 52,6 тисяч осіб. Оцінка забруднення повітря включала показники по твердим часткам (PM2,5), діоксиду азоту (NO2) і оксидів азоту (NOx).
Із загального числа учасників дослідження у +1286 (трохи більше 1%) була діагностована AMD. Серед 52 602 чоловік, очі яких були оцінені, 75% людей з клінічним діагнозом AMD мали ознаки AMD при візуалізації сітківки в порівнянні з тільки 12% тих, у кого не було клінічного діагнозу AMD.
Після обліку потенційно впливають факторів, включаючи основні стану здоров'я і спосіб життя, аналіз даних показав, що більш високий вплив дрібних твердих частинок (PM2,5) було пов'язано з більш високим (8%) ризиком AMD, в той час як всі інші забруднювачі, крім грубих твердих частинок, були пов'язані зі змінами в структурі сітківки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом