Гикавка здебільшого є нешкідливою, але постійна гикавка може сигналізувати про проблеми зі здоров'ям.
Причини тривалої гикавки
Постійною вважають гикавку тривалістю більше двох днів, і викликати її здатні наступні порушення.
Травні. Гикавка може вказувати на порушення в роботі травної системи. Зокрема, її провокують гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), грижа стравохідного отвору діафрагми або пептичні виразки.
Серцево-судинні та легеневі. Безперервна гикавка буває пов’язана з серйозними проблемами серця, такими як перикардит, аневризм аорти, інфаркт міокарда.
Пневмонія, рак легень або тромбоемболія легеневої артерії – у їхньому випадку також може виникати тривала непереборна гикавка.
Проблеми з печінкою та нирками. У поодиноких випадках постійна гикавка стає ознакою раку печінки та нирок. Гепатит або абсцес печінки, уремія та ниркова недостатність також можуть викликати стійку гикавку.
Проблеми з мозком та нервовою системою. Інсульти, пухлини головного мозку або черепномозкові травми поповнюють список серйозних патологічних причин цього стану. Крім того, безперервна гикавка спостерігається при захворюваннях, що вражають нервову систему. До них належать менінгіт, судомні синдроми, розсіяний склероз.
Чи потрібно турбуватися? Незважаючи на довгий список проблем зі здоров’ям, що викликають безперервну гикавку, у більшості випадків її провокаторами виявляються досить невинні явища. Вони включають стрес, хвилювання, занадто швидке вживання їжі або пиття, прийом деяких ліків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму