Лапароскопічна апендектомія прийшла на зміну класичній операції. Її проведення дозволяє пацієнту швидко відновитись та не зіштовхнутись з тяжкими наслідками. Технологія лапароскопічного лікування вироблена роками.
Коли проводять операцію
Апендикс – червоподібний відросток, який за звичайних умов жодним чином не турбує людину. Але низка негативних факторів, в тому числі неправильне харчування, може призвести до його запалення. В подальшому апендикс може розірватись з потраплянням гнійних мас до черевної порожнини і розвитком перитоніту.
Саме тому потрібно відразу звернутися до лікаря при наступних симптомах:
- поява гострого болю у правій нижній частині живота;
- розвиток порушень травлення – метеоризму, нудоти, блювання, діареї;
- підвищення температури тіла;
- втрата апетиту та слабкість.
При діагностуванні запалення апендициту неможливо вилікувати хворобу медикаментозними засобами. Жодні ліки не допоможуть, тому проводять операцію з видалення апендиксу, після якої людина може повернутись до нормального життя.
Як проходить оперативне втручання
Апендектомія за лапароскопічною технологією проходить наступним чином:
- введення загальної анестезії;
- виконання трьох проколів на череві для введення троакарів (хірургічних інструментів);
- ревізія стану внутрішньої порожнини черева та виявлення апендиксу;
- вичленування запаленого червоподібного відростку та його відділення від сліпої кишки;
- вилучення апендиксу з черевної порожнини у спеціальному контейнері;
- контроль стану пацієнта та зашиття місць проколів.
На виконання апендектомії потрібно 30-90 хвилин. Лапароскопічна техніка оперативного втручання надає низку переваг. М’язові тканини травмуються мінімально, не виникає суттєвої крововтрати, на місцях здійснення проколів не лишається шрамів чи рубців. Після операції на відновлення у стаціонарі пацієнту потрібно 2-3 дні.
Після операції з видалення апендициту домашня реабілітація включає відмову від інтенсивних навантажень та підйому важких предметів, дотримання призначеної лікарем дієти та заміну купання в ванній прийняттям душу. Пацієнти з видаленим апендиксом живуть нормальним повноцінним життям, у якому немає ніяких обмежень.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.