Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Хитозан

ТОВ «Євразія», Україна


Інструкція


Склад лікарського засобу.

Діюча речовина: гентаміцин;

100 г гелю містять гентаміцину сульфату 0,1 г;

допоміжні речовини: Хітозановий основа (комплекс хітозану та молочної кислоти), гідроксиетилцелюлоза, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропіленгліколь, гліцерин, вода очищена.

Лікарська форма. Гель.

Гель від жовтого до світло-коричневого кольору, гомогенний.

Назва та місцезнаходження виробника. ТОВ «Євразія», Україна, 38600, Полтавська обл., Смт. Котельва, вул. Жовтнева, 210 А.

Фармакотерапевтична група. Антибіотики і хіміотерапевтичні засоби для використання в дерматології. Гентаміцин. Код АТС D06А Х 07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Гентаміцин - антибіотик широкого спектру дії з групи аміноглікозидів. Виявляє бактеріостатичну дію відносно грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, в тому числі Ps. aeruginosa, Proteus spp., пеніциліназоутворюючі стафілококів.

Гелева основа препарату забезпечує повну розчинність гентаміцину і його дія в осередку ураження, володіє сорбційними властивостями, поглинаючи рановий ексудат. Гелева основа утворює на ураженій поверхні захисну плівку, що пропускає повітря і запобігає потраплянню інфекції.

Фармкокінетіка. Гентаміцин погано проникає через неушкоджену шкіру і слизові оболонки, тому він практично не має резорбтивної дії. У разі потрапляння в системний кровотік гентаміцин виводиться з сечею в незміненому вигляді шляхом клубочкової фільтрації. Період напіввиведення: у дорослих при нормально й функції нирок - 2-4 години. При порушенні видільної функції нирок істотно збільшується його концентрація в крові і період напіввиведення.

Показання до застосування. Застосовують в хірургії для місцевого лікування ран у першій і другій фазах раневого процесу з метою профілактики і лікування гнійних ускладнень; для лікування трофічних виразок; в комбустіології - для лікування опіків II-III А ступеня та від морозива; в дерматології - для лікування інфекційних захворювань шкіри (піодермії, поверхневі фолікуліти, фурункульози, дерматити, акне та ін.), викликаних чутливими до гентаміцину бактеріями; при побутових травмах для лікування невеликих ран і подряпин.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до гентаміцину.

Особливості застосування. Гель Хтозна-Гента можна використовувати для лікування дітей, оскільки він не є препаратом системного застосування, діє місцево, і в рекомендованих дозах не має резорбтивного ефекту.

Вагітність і лактація. Препарат не рекомендується застосовувати у вагітних і годуючих жінок.

Спосіб застосування та дози. Застосовують місцево. Гель наносять безпосередньо на ранову поверхню після її обробки, при не обходимо накладають стерильну марлеву пов'язку. У разі прилипання пов'язки до поверхні рани при перев'язках її слід змочити асептичним розчином, в результаті чого гель знову розм'якшується і пов'язка легко відділяється. У 1-5 добу лікування ран і інфекційних захворювань шкіри гель наносять 1-2 рази на день; після очищення рани від гнійно-некротичних мас, появи грануляцій - 1 раз в 1-2 дня; для лікування опіків - 2-3 рази в тиждень. Доза препарату залежить від площі поверхні рани. При опіках великої поверхні шкіри добова доза гелю не повинна перевищувати 200 г. Тривалість лікування залежить від динаміки загоєння ран, форми і важкості захворювання, і становить 7-14 днів.

Передозування. Випадки передозування препаратів гентаміцину для місцевого застосування не описані. Можливі алергічні реакції, що вимагають відміни препарату і десенсибілізуючої терапії. При тривалому застосуванні (понад 14 днів) на великих ділянках шкіри, особливо у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, не обходимо враховувати можливість резорбтивних ефектів гентаміцину: від токсичність (запаморочення, нудота, шум у вухах), нефротоксичність (підвищення рівня сечовини і креатині на в крові, зменшення діурезу), підвищення рівня білірубіну і трансаміназ у сироватці крові.

Побічна дія. Гентаміцин добре переноситься при місцевому застосуванні. В поодиноких випадках можливе подразнення, алергічні реакції у вигляді гіперемії та свербежу шкіри в місці нанесення гелю, які швидко минають після припинення застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Значущих явищ несумісності з препаратами інших груп не встанов лено. У разі інтенсивної резорбції гентаміцину можливе посилення від токсичності інших антибіотиків аминогликозидного ряду, поліміксину В, колістіна, цефалоридина, етакриновою кислоти, фуросеміду.

Термін зберігання Термін придатності - 3 роки.

Умови зберігання. В захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 ° С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 15 г у тубах.

Умови відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus