За статистичними даними Psychology Today, показники IQ у людей, що ведуть нічний спосіб життя, дійсно вище.
Дослідження проводилися на американських студентах. Результати експерименту показали, що люди з вищим рівнем інтелектуального розвитку лягають спати значно пізніше, ніж їхні менш обдаровані однолітки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 способи побороти ревнощіВідомий психолог з Лондонської школи економіки і політичних наук Сатосі Канадзава підтверджує зв'язок між середнім показником рівня інтелекту та режимом сну:
1. У любителів лягти пізніше більше часу для того, щоб помріяти, а потім і втілювати ретельно продумані плани в життя. Навряд чи тобі вдасться пофантазувати в денний час: сім'я, друзі, робота та інше не дадуть тобі жодного шансу сконцентруватися на заповітній мрії.
2. Люди, що ведуть нічний спосіб життя, є в якійсь мірі бунтарями. Серед так званих «нічних сов» можна зустріти багато вчених, відкривачів, революціонерів, поетів, музикантів та людей з добре розвиненими лідерськими задатками.
3. Ті, хто лягає спати раніше, ніколи не відчувають психологічні та емоційні переживання, які дарує нічний покрив. Це час, коли відкриваються всі нічні бари, на поетів сходить натхнення, у художників починає оживати уява, до вчених приходять найгеніальніші думки, а до музикантів, що грають цілу ніч безперервно приходить муза. За даними «Esquire», це також найкращий час для сексу.
4. «Нічні сови» ініціативніші, ніж «ранні пташки». Є речі, які не буде можливості випробувати, якщо лягати рано. Саме в пізній час найчастіше приходять найприголомшливіші ідеї. Засидівшись допізна, можна виконати давно заплановані завдання, які, здавалося б, тобі ніколи не вдасться закінчити. Тільки вночі можна зважитися на фатальні та доленосні вчинки, на які тобі не вистачало сміливості вдень.