Міф №1. Якщо мені сумно - у мене депресія.Печаль швидкоплинна і тимчасова. Депресія - хронічний стан.
У той час як непереборне відчуття печалі часто є симптомом депресії, це не одне і те ж. Печаль може бути викликана спогадами або змінами у звичному плині життя.
Міф №2. Депресія - це ознака душевної слабкості.Це клеймо є однією з головних причин, чому так багато людей вирішують страждати мовчки, і не звертаються за допомогою.
Депресія являє собою комплекс психічних розладів, які впливають на людину біологічно, а також у психологічному та соціальному плані, але не дискримінує.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому жінка не є слабкою статтюМіф № 3. Депресію викликають травматичні життєві події.У той час як певні обставини можуть спровокувати депресивні епізоди, не можна говорити, що в депресія і складні життєві ситуації завжди пов'язані.
Зрозуміло, що втрата близької людини, розлучення вибивають з колії життєві події змушують людей відчувати себе сумно, самотньо і порожньо. Це нормально. Але якщо люди знаходяться в депресії більше двох тижнів без вагомої причини, а також, якщо це стан повторюється час від часу, необхідно звернутися до фахівця.
Міф №4. Це не справжня хвороба.В той час як симптоми депресії складно розпізнати і не існує жодного лікування для всіх, депресія є серйозним захворюванням.
За даними клініки Майо, люди з депресією дійсно мають фізичні зміни в їх мозку. В їх організмі відбувається дисбаланс нейромедіаторів і гормонів. Депресія, як і багато хвороби, впливає на людини на всіх рівнях: від настрою і думок до їх фізичного існування.
Міф №5. Це все лише в твоїй голові.Емоційний стан є найпоширенішим проявом депресії, але далеко не єдиним. Часто люди, які страждають від депресій, борються з різними недугами по всьому тілу.
На підтвердження цього наводимо дані Національного інституту психічного здоров'я, згідно з яким депресія може виявлятися у вигляді втоми, безсоння, незвичайних змін в апетиті, хронічних болях у м'язах, біль у грудях.
Міф №6. Справжні чоловіки не впадають у депресію.Багато хто вважає, що раз за статистикою жінки схильні до депресії в два рази частіше, значить, чоловікам це не загрожує.
Але сумна статистика говорить про зворотнє: число самогубств серед цієї категорії населення (чоловіки середнього віку) зростає з кожним роком. І більшість з них може бути пов'язане з депресією.