Багато психологів радять у момент гніву відключатися. Навчіться йти від реальності, як це робив доктор Кокс в серіалі «Клініка». Якщо йому не подобалася розмова, в голові цього циніка тут же включалися звуки припливу і спів чайок.
Навчіться ловити той момент, коли приховане невдоволення починає повільно переростати в гнів. Зазвичай цей процес супроводжується прискореним серцебиттям, підступають до горла грудкою, тремтячими голосом і тремором в руках. Як тільки ви засікає цих ворогів спокою, вважайте, що півсправи вже зроблено. Далі вже дійте за обставинами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 звичок які руйнують ваше життяНе забувайте, що завжди є альтернатива сварці. Будь незручна ситуація має сотню виходів і входів, які не обов'язково ведуть до конфлікту. Скажімо, якщо бісить, що хтось слухає музику у вагоні метро надто голосно, то замість злобного шипіння в бік порушника спокою, ви можете скористатися навушниками і включити ті пісні, які до душі саме вам, або, врешті-решт, пересісти в сусідній вагон на наступній зупинці.
Якщо гнів став звичною частиною життя, то тут дуже важливо знайти першопричину. Швидше за все, вас виводять з себе не залишені на столі брудні капці, куртка, що висить не на тому місці, або недбайливий пес сусідів, а щось інше, більш масштабне. Заведіть звичку записувати всі речі, які викликають гнів у зошит, там же пишіть, які почуття відчували і що б хотіли зробити з причиною злості