1. Планування. Так-так, саме воно допомагає правильно налаштуватися на робочий лад, мотивувати і контролювати себе. Бажано робити його в кінці робочого дня. І потім лише трохи коригувати, якщо знадобитися. План повинен бути достатньо детальним і конкретним. Приміром, на кожні 15 або 30 хвилин роботи.
2. Розстановка пріоритетів. Починайте робочий день з найважливішого. Більшість витрачає перші півгодини (якщо не годину) на розкачку, але це — далеко не найкращий початок. Він абсолютно не налаштовує на продуктивний день. Якщо ж Ви одразу зробите щось важливе, це задасть правильний темп. Не обов'язково виконувати складне завдання повністю, але приділіть йому хоча б годину.
3. Ефективна комунікація. Всі робочі питання з колегами вирішуйте швидко і по суті. Немає сенсу йти до сусідньої кімнати, якщо можна зателефонувати, написати в ICQ або надіслати листа на e-mail. По телефону, до речі, радять розмовляти стоячи — це чудовий стимул закінчити розмову швидко. ICQ або аналогічні програми краще використовувати тільки якщо дуже-дуже потрібно. Адже інакше, вона може відволікати Вас кілька десятків разів на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитись не запізнюватись: корисні поради4. Соціальні мережі. Не дарма їх називають справжніми «вбивцями» часу. Зазвичай заходиш на 5 хвилин, а проводиш півгодини. Встановіть для себе строгий ліміт і просто дотримуйтеся його. Приміром, відвідувати Facebook лише один раз вранці і один раз під час обідньої перерви. Цього буде цілком достатньо, щоб побіжно ознайомитися з останніми новинами і задовольнити свій інтерес.
5. Швидкочитання і «швидкодрукування». Геніальні речі дуже прості. Працюючи за комп'ютером, нам все одно рано чи пізно доводиться вишуковувати щось в інтернеті і набирати листи або документи. Щодня ми витрачаємо на це вагон часу. Так чому б не оптимізувати ці процеси? Так, навчання вимагає зусиль і терпіння, але результат перевершить всі Ваші очікування. Це буде чудовий внесок у свій розвиток.