Кілька років тому внаслідок досліджень було встановлено, що почуття закоханості у людини з'являється таким самим чином, як і психічна хвoроба, тобто стан організму, в якому перебуває закохана людина рівнозначний стану психічнохворого, звісно ж не тяжким розладом, але все ж. Це свого роду залежність, скажімо, як алкогольна чи наркотична, адже людина завжди думає про свій об'єкт захоплення, хоче його побачити і всіма силами намагається "захопити" його. Отже, якщо це хворoба, то чи варто нам турбуватися і приймати якісь заходи для зменшення її впливу на нас?
Ми запитали думку кваліфікованого психолога Олени Мітіної, яка проводить психологічні тренінги та дає консультації людям, в тому числі й в справах сердечних
http://elenamitina.com.ua/, стосовно того, чи насправді кохання - психологічний розлад та як з ним боротися, і чи взагалі варто це робити.
"Варто розуміти, що є декілька видів любові. - розказує пані Олена. - Дехто закохується і готовий віддано “служити” своїй другій половинці, бути такою собі жертвою кохання, інші хочуть, щоб обранець відповідав всім їх вимогам, наче пунктам в списку особистих якостей.
Буває любов як манія, а це вже серйозніше, тому що людина фанатично старається заволодіти іншою особою, нав'язати себе, адже ідеалізує обожнювану людину і навіть, якщо обранець не володіє й половиною тих позитивних якостей, це не буде приводом його покинути чи принаймні схаменутися. Цей стиль любові є доволі небезпечним насамперед для об'єкта обожнювання, та й для самої людини, адже це справді свого роду розлад.
Буває така собі любов-гра, коли людині просто приємний самий стан, в якому вона перебуває, її відчуття, вона завжди радісна і це саме те, чого їй хочеться.
А ще кохання заразне. Якщо одна з подруг знаходить того, в кого вона закохується чи створює стосунки, це хочеться зробити і її подругам, адже закохані люди позитивні, емоційні, завжди схвильовані та зворушені, і ці ж емоції хочеться переживати її оточенню.
Особливо важко деякі люди переживають нерозділене кохання, та й багато інших причин для хвилювання та непорозумінь є, тоді варто звернутися до психолога за професійною допомогою, адже виговоритись подрузі та наслухатись її порад - це, звісно, добре, але якщо справа серйозна, тоді без кваліфікованої допомоги не варто обходитись."