Ми починаємо володіти вмінням сміятися паралельно з умінням говорити. Найчастіше сміються, звичайно ж, діти, які здатні це робити до трьохсот разів на день. Коли дитина пристосовується до суспільства, вона починає рідше посміхатися і сміятися (максимум десять-п'ятнадцять разів на день). Вченими доведено, що не всякий сміх буває корисний, наприклад, сумний, цинічний, переляканий і інші види сміху з негативним відтінком не так корисні.
Згідно думки американського невролога Вільяма Фрая, сміх - нестандартний метод дихання, в якому час вдиху збільшується, а час видиху зменшується, але частота видиху дозволяє легеням повністю звільнитися від повітря. Сміх знижує рівень гормонів стресу і виділяє гормони, що викликають почуття задоволення і радості.
Деякі вчені порівнюють сміх з двадцятьма п'ятьма хвилинами заняття фітнесом і вважають його відмінним варіантом для тих, кому недоступна фізична активність. Доведено, що сміх знижує рівень холестерину в крові, а так само дозволяє організму виробити речовини, які знімають головний біль.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сова яке регоче, підірвала інтернет (ВІДЕО)Сорок років тому в Лос-Анджелеському університеті було відкрито кафедру, що вивчає можливості впливу сміху на здоров'я людини, а так само можливості сміхотерапії в медицині.
Вчені виділяють три гілки сміхотерапії. Першою з них з'явилася класична сміхотерапія, коли психолог проводить з пацієнтами заняття в різній формі, на яких люди посміхаються і сміються. Найчастіше це відбувається у формі бесіди, де всі присутні розповідають анекдоти, діляться якимись смішними випадками з життя, дивляться смішні фільми.