Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


10 речей, які не дають нам бути щасливими у коханні

23:20, 25 Січ 2016 · Категорія: Психологія · Переглядів 1414 · 

Все починається красиво: побачення, ніжність, довгі розмови, коли кожна дрібниця здається важливою, турбота один про одного. Минає рік-другий, і відносини починають складатися не зовсім так, як мріялося: з'являються образи і недомовленості. Знайоме?


Ми самі створюємо своє щастя

Ми самі створюємо своє щастя



1. Орієнтація на стереотипи

Дуже часто ми у своєму житті орієнтуємося на загальноприйняті думки, культурні міфи, гендерні установки або батьківські приписи.

"Все блондинки - дурепи, а начальники - ідіоти", "Хлопчики не плачуть, дівчатка не б'ються", "Не можна відчувати до коханому негативних почуттів", "В щасливій родині люди весь вільний час проводять разом", "Справжньою любові не буває без мук і страждань".

Стереотипи сильно заважають і обмежують наше життя. Мріючи про відносини, ми, будучи "продуктом" жорсткого гендерного виховання, часто шукаємо не людину, не особистість - а риси. "Чоловік повинен бути цілеспрямованим і конкурентоспроможним", "Жінка повинна бути жіночною і цілком присвячувати себе сім'ї". У результаті ми не готові приймати конкретну людину такою, яка вона є, миритися з її недоліками або слабкостями, навіть якщо він нам подобається і підходить.

2. Ілюзії і нереальні очікування

У будь-які відносини - і в першу чергу любовні - ми валізами несемо свої (часто неусвідомлювані) надії і фантазії. Ми малюємо собі картинки прекрасного майбутнього, приписуємо коханому ідеальні риси. Ми вбудовуємо його в своє життя, навіть якщо він нам поки нічого не обіцяв.

Сюди ж можна віднести ілюзію про те, що ми можемо контролювати іншу людину, її бажання і почуття, змусити зробити так, як нам треба. І ілюзію, що шлюб - непорушна святиня, а той, хто поруч, - з нами навічно. Що він дивиться на життя так само, як і ми, і відчуває те ж саме.

За цими очікуваннями знову ж пропадає реальна людина. Ми плекаємо власні мрії, а того, хто насправді перед нами і на що він здатний, не бачимо.

3. Завищені, невиправдані вимоги

І коли ми показали на горизонті принца в своє життя вже вбудували, майбутнім дітям імена придумали, все-все розписали, виникає ось це: "А що це ти не робиш того, що я чекаю?", "Ти мужик - ти повинен", "Ти жінка - ти повинна".

4. Бажання переробити іншого

У багатьох з нас любов асоціюється з схожістю. Відчуття того, що ми однаково думаємо, любимо одне і те ж, створює ілюзію близькості, єдності і безпеки. І в цьому безхмарному злитті кожна відмінність, несхожість сприймаються дуже болісно. "Ти не така (ой), як я собі уявляв (а), ти відчуваєш по-іншому, у тебе інша думка, ти не розумієш мене - значить, ти мене не любиш" або: "Ми не підходимо один одному". "Ти не жалісливий (нестійкий, неуспішна)" або "Ти жорстка (негосподарська, що не підтримує)". "Чому? Змінися! Стань іншим (ою)! Відмовся від хобі / залиш свою роботу / схудни / поміняй зачіску".

І не розуміють люди, що якщо вони полюбили один одного такими, недосконалими, значить, чомусь. Змінити іншу людину не можна. Не вийде. Тільки якщо мінятися захоче він сам.

5. Спроби домінувати у стосунках

А також прагнення бути головним, керувати, контролювати, радити, опікати, володіти іншою людиною безроздільно, душити його своєю любов'ю і нав'язувати своє уявлення про щастя. У більш суворих варіантах - придушувати, знецінювати і порушувати кордони, відчуваючи себе при цьому сильним і правим.

7. Порушення комунікації

Це коли замість відкритого та безпечного взаємодії, ясних прохань, спокійного обговорення бажань, відображення власних почуттів і пошуку компромісу мають місце критика, претензії, взаємні звинувачення, наїзди і суперечливі послання. Коли слухають, але не чують, трохи що не так - ляскають дверима, відсторонюються, мовчать. Або думають: "Він повинен сам здогадатися, чого я хочу".

8. Ігри

Зараз, по відчуттях, цього якось більше стало в нашому житті. Ведення списків підкорених, а згодом і розбитих сердець, "Я буду йому відмовляти, нехай за мною бігає" і симетричне "Чим менше жінку ми любимо, тим легше подобаємося ми їй".

Критерії "гри" (як і будь-яких інших нездорових відносин) - відсутність поваги до іншої людини і недбале ставлення до самоповаги.

Відразу позбудьтеся ілюзії, що коли-небудь гра переросте в міцні, партнерські відносини. Там, де немає (само) поваги на початку, чи не буде його ніколи. У підсумку ви виявите, що: а) це не любов, у ваших стосунках немає основи, бази; б) ви не вмієте домовлятися з партнером про важливе; в) ви взагалі поняття не маєте про те, хто перед вами.

І якщо ви думаєте, що ігри - це відображення яскравого й насиченого життя, то ви праві на всі 100%. Це дійсно яскраве і насичене, але всього лише віддзеркалення цьому житті.

9. Прагнення бути тим, ким ти не є - краще або гірше, ніж ти є насправді

Якось я почула про "теорію гнилих бананів". У кожного з нас є свої негативні риси. І на початку відносин ми схильні ховати ці "гнилі банани" за спину, випинаючи все саме добре і світле. І коли об'єкт на це добре і світле клюне, тут ми гнилі банани йому і всучити: "-А що це? - А це мій характер, терпи!"

Якщо ми не можемо бути собою, справжніми, можливо, потрібно щось "полагодити" у своєму світовідчутті і самооцінці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свідома медитація: 15 хвилин вдень для щасливого життя

10. Але, мабуть, найголовніша помилка - це страх.

Боятися проявити себе, боятися близькості, поглинання або, навпаки, самотності, боятися вибрати "не того" або зробити помилку.

Будь-яка помилка - це цінний досвід, і потрібно залишати собі на неї право, бо саме помилки допомагають нам вчитися чомусь новому.

Пам'ятайте: навіть якщо ви раз за разом будуєте стосунки "не з тими" людьми і наступаєте на одні й ті ж граблі, значить, ці граблі вам для чогось потрібні. Вони допомагають зрозуміти, що не так і що потрібно робити по-іншому.

Все, що відбувається у вашому житті, - правильно особисто для вас. І якщо ви зазнали фіаско, якщо розлучилися з кимось, значить, це не та людина, яка в даний момент був вам потрібен.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

8:30
Думки, котрі допоможуть впоратися зі стресом
10:30
Метод заспокоїти нерви через розслаблення м'язів
8:30
Синдроми біполярного розладу, котрі воліють не помічати
12:30
Агресивні люди помирають швидше за спокійних
23:30
Причини, через які людина пітніє під час стресу
22:30
Як позбутися стресу за 15 хвилин
21:30
8 порад, які допоможуть змінити ставлення до ситуації
8:30
Причина, через яку люди гризуть нігті
6:30
Тьмяне світло вночі може призвести до депресії
7:30
Вчені довели, що депресія пришвидшує старіння
9:30
Вчені: Більше задоволення людині приносять не придбання, а враження
10:30
7 найбільших залежностей сучасної людини
15:30
Згорблена постава може викликати депресію
1:20
Названо звуки, які позитивно впливають на психіку
9:30
Якщо довго дивитися в дзеркало, можна отримати депресію
13:30
Емоції здатні викликати хронічний біль
10:30
Вчені: Навіть мінімальний стрес може призвести до смерті
7:30
Вчені пояснили, чому люди грають у комп'ютерні ігри
17:30
Три кроки для очищення від негативної енергії
13:30
Алкоголізм та залежність від соцмереж визнали однаковими
12:30
Простий спосіб підняти собі настрій
9:30
7 порад для того, щоб стати щасливим
22:30
Вчені назвали їжу, яка викликає депресію
23:30
Британські вчені: Оптимісти хворіють набагато рідше
17:30
Три кроки, які припинять панічну атаку
12:13
Вчені пояснили осінню дипресію
22:30
Психологічний метод, як кинути курити
19:30
Небезпека, котру несе з собою хронічна втома
19:30
4 способи підтримати свій мозок
8:30
5 порад, які допоможуть розслабитися
15:30
Дослідження: Дистанційна робота б'є по психіці людей
7:30
Вчені назвали найкращий засіб від депресії
13:30
6 поз для спання і про що вони свідчать
12:30
Погані новини більше б'ють по психіці жінок, ніж чоловіків
17:30
Що робити, коли накрила осіння депресія
13:30
5 рішень, щоб відчути себе щасливим
15:30
Топ-6 найбільших страхів жителів великих міст
10:30
4 поради, як впоратися з депресією після відпустки
8:30
Ознаки стресу, котрі не варто ігнорувати
22:30
Ефективні поради для боротьби з апатією
Здоров'я в соцмережах: