Галюцинації при порушенні зору виникають найчастіше у літніх людей. Навіть існує такий синдром Чарльза Бонні. При якому відбувається зорові галюцинації з'являються при відшарування сітківки, пошкодженні зорового нерва, катаракті та руйнуванні жовтої плями.
Дослідники вводили гризунам галюциногенний препарат 4-иодо-2,5- діметоксіфенілізопропіламін (DOI). Всі подібні речовини взаємодіють з рецепторами серотоніну 2A, що беруть участь в процесі повторного поглинання серотоніну. Однак, дослідники вважають, що у них є й інші функції, про які поки нічого не відомо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як алкоголь руйнує людський мозок?Після введення ін'єкції, тваринам показали картинки на екрані. Для спостереженням за активністю мозку піддослідних, використовували спеціальні апарати. В ході експерименту у мишей знижувався сигнал між нейронами в зоровій корі. В основному, ця ділянка мозку відповідає за роз'яснення візуальних образів. Терміни запуску нейронів теж були змінені.
"Ми чимало здивувалися, що галюциногенний препарат знизив активність саме в зоровій корі", - пояснив учасник дослідницької групи Кріс Ніелл. Вчені виявили, що візуальні сигнали, які надсилаються в цю кору, дуже схожі на сигнали, що посилаються при відсутності препарату. Це означає, що мозок все ще продовжує приймати візуальну інформацію, але ніяк не може обробити її правильно.
Звичайно, дослідники розуміють, що на людину ці імпульси можуть надавати інший вплив. Однак, зазначають, що всі види галюциногенних препаратів викликають помітні зміни в поведінці мишей.