Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Екзамен? Без паніки! Вчимося викручуватися

00:18, 13 Січ 2013 · Категорія: Психологія · Переглядів 12231 · 

По завершенні зимових канікул, частину українських студентів чекають екзамени. Згадати матеріал після свят і тривалої розслабухи аж надто важко. Звичайно, що іспити і заліки – це багато в чому питання фарту. Але якщо ви «не дуже» готові чи навіть дуже не готові, візьміть на озброєння кілька правил і порад як не запанікувати перед «преподом» і викрутитися зі ситуації.

Не приймайте перед іспитом заспокійливе, загальмованість не дозволять зосередитися

Не приймайте перед іспитом заспокійливе, загальмованість не дозволять зосередитися



У день «Х»

1.Передекзаменаційного стрес часто супроводжується відсутністю апетиту. Але навіть якщо тобі «шматок не лізе в горло», потрібно обов'язково хоч трохи поїсти, але не багато. Інакше в стані стресу може відбутися різке зниження рівня цукру в крові і виникнути супутні йому симптоми - тремтіння, пітливість, слабкість, запаморочення, головний біль, нудота ... І мозок не працюватиме на всю потужність.

2. Не варто вирушати на іспит і з переповненим шлунком. Сніданок повинен бути легким, що містить страви, багаті білком і вуглеводами. Вранці перед іспитом краще всього з'їсти йогурт, а також сир, яєчню, молочну кашу або мюслі, бутерброд з сиром або з медом і випити чай з лимоном та цукром. Не варто «підбадьорювати» себе міцною кавою. Якщо нерви в тебе на межі, але ти усвідомлюєш, що організм потребує їжі, з'їж 1 ч.л. меду, 2 волоських горіха, 3 штуки кураги і випий склянку біокефіру. Підтримати твої сили допоможуть також 1-2 банана, жменю родзинок і фруктовий молочний коктейль.

Іспит

3. Винятково ефективним засобом позбавлення від передекзаменаційного стресу є музика. Збираючись на іспит, включи щось енергійне. Якщо ти любиш класичну музику, хай буде класика. Але не дуже повільна. Музика Баха, до речі, дуже ефективна, якщо має напружена інтелектуальна робота. На бойовий лад налаштовують також композиції Брайана Адамса, Тіни Тернер, Бон Джові та Ріккардо Фольї.

4. А ось чого ні в якому разі робити не слід, так це приймати заспокійливі засоби. Результат може виявитися плачевним. Млявість і загальмованість не дозволять зосередитися!

Перед виходом з будинку нанеси на віскі або зап'ястя кілька крапель ефірного масла лаванди, базиліка або м'яти, володіє заспокійливими властивостями. Можна також капнути це масло на носову хустку і потім, під час іспиту, періодично вдихати його аромат.

Не бійся! Тільки не бійся

1. Побори свій страх. Багатьом добре відомо панічний стан перед іспитами: «Нічого не знаю! Нічого не пам'ятаю!» Постарайся направити свої думки в інше русло: «Я все одно щось знаю і досить добре».

2. Виконуй дихальні вправи. Це самий швидкий, простий і найбільш ефективний спосіб подолання відчуття стресу і паніки. Закрий очі і дихай повільно й глибоко. Видих повинен бути в 2-3 рази триваліше, ніж вдих. Вдихаючи, уяви собі, що втягуєш носом свій улюблений аромат. Видихай через злегка зімкнуті губи так, немов хочеш задути полум'я свічки або подути на ложку з гарячим супом. Можна також проговорити про себе: «Я спокійний і впевнений у собі», «Моя пам'ять працює добре». Навіть якщо ти вже нервуєшся від цих порад, повір, такий тренінг - ефективна техніка: мозок чудово підкоряється подібними командами.

3. Навчися ніколи не думати про провал на іспиті. Навпаки, треба подумки малювати собі картину впевненого, чіткої відповіді, повної перемоги. Ми отримуємо те, про що посилено думаємо, в буквальному сенсі програмуючи себе на кінцевий результат. І щоб результат цей нас задовольняв, думати треба про хороше, налаштовуючи себе на успіх: «У мене все вийде, в потрібний момент я все згадаю».

4. Не заражати чужим хвилюванням. Як правило, перед дверима аудиторії, в якій проходить іспит, товпляться тремтячі від страху учні, які обговорюють, наскільки суворий і прискіпливий той чи інший екзаменатор і час від часу примовляв: «Ой, я сьогодні точно провалюсь! У мене все вилетіло з голови! Мене вже всю трясе!» відійди від цих панікьорш, вам не подорозі.

5. Скинь напругу. Зроби кілька кругових рухів головою, розімни руки, потисни плечима. Якщо є можливість, побоксуй, завдаючи ударів по порожньому місцю і уявляючи, що б'єш свій страх.

У стресовій ситуації корисно позіхнути. Солодко позіхнувши три-п'ять разів, ти не тільки зменшиш хвилювання, але й активуєш роботу мозку. Щоб викликати позіхальний рефлекс, потрібно середніми пальцями рук помасажувати м'язи між вухом і щокою.

6. Займися самомасажем. Легкий масаж потиличної області голови відволікає від нав'язливого страху, а також допомагає істотно підвищити кмітливість. Зняти емоційну напругу допомагає масаж кінчиків мізинців, а також виконання йоги для пальців, так званих мудрий. Цим словом позначається з'єднання пальців рук в певній комбінації.

Дивись на все в перспективі. У даний момент іспити здаються тобі найбільш значною подією, але з точки зору всього твого подальшого життя - це всього лише рішення чергової життєвої задачі.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

10:35
Як полегшити головний біль: корисні поради
16:14
Симптоми тривожності, які вимагають звернення до лікаря
22:15
Діє краще, ніж ліки: вчені назвали найкращий спосіб позбутися стресу
15:51
Як подолати зимову депресію: поради вчених
23:30
Науковці пояснили, як жарти впливають на мозок
7:30
Винайдено метод, як відучити підлітків від шкідливої їжі
13:30
Усмішка без приводу шкідлива для здоров'я
15:30
Психічне здоров'я страждає від продукту, який є на кожній кухні
9:30
Хронічний стрес може призвести до страшної хвороби
22:30
Що їсти для хорошого настрою та боротьби зі стресом
14:30
Вчені назвали найщасливіший вік у житті кожної людини
8:30
5 способів підвищити свій імунітет
22:30
Як впливають на дітей сварки з братами і сестрами
13:30
Міф про банани, який розвіяли вчені
0:20
Три принципи щасливої людини
23:30
Що варто знати про усміхнену депресію
1:20
Їжа, котра здатна загнати нас у депресію
10:30
Три причини, через які люди не люблять понеділки
8:30
Фізичні навантаження змушують людину забути про гроші
21:30
Вчені пояснили, як прокидатися з хорошим настроєм
8:30
Чому всі намагаються заїсти стрес
23:30
5 порад, як знизити рівень гормону стресу
6:30
Щоденні звички, котрі провокують стрес
8:30
Названо 5 найбільш стресових професій
1:20
Вчені пояснили, як лікувати синдром хронічної втоми
22:30
Причини виникнення зимової депресії
1:20
Психологічна проблема, яка заважає схуднути
1:20
Як під час сну мозок перебирає спогади людини
8:30
Думки, котрі допоможуть впоратися зі стресом
10:30
Метод заспокоїти нерви через розслаблення м'язів
8:30
Синдроми біполярного розладу, котрі воліють не помічати
12:30
Агресивні люди помирають швидше за спокійних
23:30
Причини, через які людина пітніє під час стресу
22:30
Як позбутися стресу за 15 хвилин
21:30
8 порад, які допоможуть змінити ставлення до ситуації
8:30
Причина, через яку люди гризуть нігті
6:30
Тьмяне світло вночі може призвести до депресії
7:30
Вчені довели, що депресія пришвидшує старіння
9:30
Вчені: Більше задоволення людині приносять не придбання, а враження
10:30
7 найбільших залежностей сучасної людини
Здоров'я в соцмережах: