Фізичної сили не завжди вистачає, аби побороти, припустимо, страх. А от наші внутрішні резерви здатні допомогти нам краще любого лікаря. Останніми роками широкого розголосу отримало таке поняття, як «афірмація».
У словнику Брокгауза і Ефрона афірмації визначаються як стверджувальні словесні формули (на відміну від негативних). На сьогоднішній момент цей термін отримав велике поширення в психологічній літературі, присвяченій темі аутотренінгу, самонавіювання, самовпливу і самовдосконалення. Людина, що вимовляє афірмацію, займається по суті самопереконанням і налаштовується на позитивний стан, позитивний результат, успіх. До словесного самовпливу на себе та інших людей, обставини і навіть природу люди вдавалися ще з давніх часів і при цьому дуже вірили у всемогутність слова.
Але взагалі, для того щоб переконатися в істинному впливові слова на наше тіло і емоції не потрібно спеціальних досліджень. Досить провести простий експеримент з собою. Спробуйте перед якоюсь важливою майбутньою справою спочатку кілька разів похвалити самого себе, а потім себе ж настільки ж енергійно покритикувати і, як кажуть, відчуйте різницю. Лаяти себе в такий момент, це все одно що штовхати канатохідця. Хвалити себе, налаштовуючись на позитивний результат, це все одно що цього ж канатохідця підтримувати.
Для успішного повторення афірмації важливо, щоб стан вашої свідомості був ясним, а розум вільним від сторонніх думок. Важливо сконцентруватися на змісті сказаного і не допускати відволікань на сторонні теми. Якщо ви вимовляєте афірмацію, налаштовуючи ваш організм на самозцілення: «потужна енергія здоров'я наповнює і зцілює мене», то ви повинні думати, причому посилено і концентровано, тільки про це. Саме подібна концентрація дозволить вам витягти приховану силу і цілющу енергію, укладену в цьому слові.
Основним правилом самопереконання є відсутність у афірмації слова «не». Наша свідомість не сприймає це як посил. Спробуйте виробити для себе звичку: кожного дня повторювати те, чого ви хочете досягти. Це повинно бути не довге речення зі словом «Я». Повторювати його можна вголос або про себе. Слід ставити чітку мету: «Я відкрию власний бізнес», але ніяк не «Я хочу відкрити власний бізнес». Слово «хочу» не сприймається нашою підсвідомістю як команда. Ствердження потрібно формулювати як факт і вибирати слід тільки те, що вам підходить.
«Спочатку було Слово, а потім - слова, слова, слова…» Не забувайте про силу слова, за допомогою яких колись закінчувались війни та проголошувались нові ідеї. Звертайтесь до себе з позитивними посилами і ви відчуєте, як легко можна досягнути цілі та відчути гармонію з собою.