Вчені відзначають, що "жайворонки", які прокидаються раніше, рідше страждають від раку грудей.
Рак грудей - дуже поширене і небезпечне захворювання
Дослідження за участю більше 400 000 жінок показало, що ризик пухлин молочних залоз у жінок з категорії "сов" на 48% вищий. Вчені з Університету Брістоля також з'ясували, що жінки, які сплять менше 7-9 годин підвищують тим самим ймовірність установки страшного діагнозу на 20% на кожну додаткову годину сну. Одним з пояснень цього феномена може бути те, що жайворонки маютьвисокий рівень сну і прокидаються раніше.
А ось "сови" краще функціонують вечорами, через що у них частіше знижується якість сну, що може збільшувати небезпеку раку. Необхідність довго не лягати спати в нічний час впливає на природні циркадні ритми. Висновки цього дослідження підтверджують попередні роботи, які показували, що виходять в нічні зміни люди частіше страждають від раку. Британські вчені тепер проаналізували гени великої кількості жінок і за допомогою спеціальних питань встановили, чи належать вони до категорії "жайворонків" або "сов".
Надалі дослідники хотіли б вивчити механізми, які визначають ці результати. Є потреба також з'ясувати, чи можна знизити ризик раку, якщо "сова" добровільно перетвориться в "жайворонка". Цілком можливо, що відмінності в ймовірності розвитку пухлинних захворювань у людей з цих двох категорій визначаються чимось більшим, ніж просто часом відходу до сну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі