У 2018 році американська корпорація Apple продала 29 млн своїх бездротових навушників AirPods. І ось тепер з'ясовується, що подібного роду технологія може збільшувати ризик раку. Про це йдеться в петиції, спрямованій на адресу ООН і Всесвітньої організації охорони здоров'я. Це послання підписано понад 250 вчених, і в ньому йдеться про те, що численні бездротові пристрої, що використовують радіочастотну радіацію, включаючи Bluetooth, Wi-Fi і різного роду мобільники, можуть становити загрозу в плані збільшення ризику раку. При цьому бездротові навушники особливо небезпечні, оскільки вони занурюються у вушний канал людини і виділяють туди підвищений рівень радіації, на думку деяких експертів.
Втім, одностайної думки з цього приводу не існує. Однак, дослідження на тваринах з приводу впливу радіочастотної радіації підтвердили, що ці пристрої можуть мати зв'язок з раком. У деяких випадках рівень радіації, який вважався вже канцерогенним, був істотно нижчим того максимуму, який дозволений регулюючими органами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навушники, які допоможуть боротись з менопаузоюНагадаємо, що бездротові навушники з'єднуються зі смартфоном по системі Bluetooth - бездротової технології, яка використовує електромагнітну енергію для передачі хвиль малої потужності. Bluetooth спирається на слабкі радіохвилі. Однак, добре відомий і очевидний ризик радіохвиль полягає в тому, що при підвищеному їх рівні вони генерують теплові опіки. Вчені все ще намагаються з'ясувати, яким є вплив на організм людини радіохвиль малої потужності при тривалому періоді.