Нове дослідження вчених з Університету Калгарі дозволяє припустити, що мозок недоношених немовлят отримає переваги від використання кофеїну. З першого погляду ідея давати кофеїн малюкам здається дивною, але це лікарський засіб уже давно застосовується в реанімації для новонароджених для того, щоб стимулювати у них функціонал легень. За статистикою, кофеїн - найпоширеніші ліки в реанімаціях після антибіотиків. І якщо сьогодні його вплив на легені малюків добре вивчений, то до останнього часу в розпорядженні науки не було даних про те, як кофеїн впливає на розвиток мозку.
В ході нинішнього дослідження проаналізували немовлят з 26 реанімаційних відділень по всій Канаді, за якими згодом спостерігали у віці до 24 місяців. З'ясувалося, що використання кофеїну впродовж двох днів після народження дитини пов'язане з поліпшенням його когнітивної діяльності і зниженням ризику церебрального паралічу, а також порушень слуху. Судячи з усього, кофеїн сприяє росту дендритів - невеликих розгалужених відростків нейронів, які отримують сигнали від інших нейронів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ознаки передозування кофеїномКрім того, кофеїн може покращувати гнучкість і об'єм легенів, фракцію серцевого викиду і артеріальний тиск у недоношених немовлят, а все це позитивно впливає на постачання киснем мозку. Тим самим період, в який дитині потрібна штучна вентиляція легенів, скорочується. Разом з ним знижується ризик розвитку хронічних хвороб легенів, а також пошкоджень мозку.