Спеціаліст-нейрофізіолог, керівник лабораторії адаптивного поведінки і сприйняття Політехнічного інституту штату Нью-Йорк Ендрю Геллап доводить, що позіхання може вказувати на перегрівання людського мозку. Щоб допомогти мозку охолодитися, організм включає механізм позіхання.
Вчений провів експеримент, під час якого до чола учасників прикладали пакети з льодом або з гарячою водою. Виявилося, що холодні примочки до чола діяли як засіб припинення позіхання - тих, хто має охолодженими таким чином головами переставали позіхати. При нагріванні чола, навпаки, позіхання у людей ставало інтенсивнішим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хронічне позіхання не варто ігноруватиНа наступному етапі експеримент з гарячими і холодними примочками повторився, але при цьому також у учасників температура мозку вимірювалася за допомогою чутливої техніки. Це випробування підтвердило наявність зв'язку між температурою мозку і частотою позіхання.
Відзначимо, що найпоширенішим поясненням виникнення позіхання на сьогодні є теорія про дефіцит кисню. Вона передбачає, що бажання позіхнути у людини виникає як спроба організму вдихнути таким чином більше повітря і кисню, заповнивши його нестачу.