Сон на боці. Звичка спати на боці може сприяти лицьовій деформації і посилювати ефект асиметрії особи. Коли людина спить на боці, він, як правило, вважає за краще робити це на одній і тій же стороні. Як результат: одна половина особи може почати старіти швидше - на ній з'являються зморшки, оскільки вона більше піддається тертю об постільна білизна, на ній утворюється більше шкірних складок.
Сон на животі. У такому положенні тіла відбувається здавлювання грудної клітини, що утруднює дихання. Організм при цьому не може повноцінно насититися киснем, і на стані шкіри це відіб'ється самим неблагополучним чином. Плюс в такій позі швидше формуються глибокі зморшки, особливо на ділянках чола і носогубного трикутника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їжа, яка допоможе швидше заснутиПов'язка для сну. Лікарі рекомендують спати в повній темряві - так краще синтезується гормон сну мелатонін, і сон стає більш глибоким і якісним. Але ті, хто використовує з цією метою пов'язку для сну, може одного разу виявити у себе зморшки під очима.
Висока подушка. У людей, які вважають за краще спати на таких подушках, під час перевертань уві сні активніше рухається шкіра на щоках, підборідді і шиї - на ній утворюється більше складок і заломів, причому вони ще й глибокі. В результаті можна отримати ранні зморшки на шиї, в області рота і підборіддя, обвислі щоки.
Зволоження. Активне пиття води у другій половині дня, а також використання зволожуючих шкіру засобів перед сном можуть провокувати набряклість на обличчі.
Пізнє засипання. Пік вироблення гормону мелатоніну доводиться на період з 12 години ночі до 5 ранку. Мелатонін важливий для регулювання роботи ендокринної системи, імунітету, обмін речовин та інші найважливіших процесів в організмі. Нерідко мелатонін називають "гормоном молодості": експерименти на тваринах показали, що його додатковий прийом може гальмувати старіння. На думку вчених, якщо регулярно лягати спати пізніше півночі, це може стати причиною того, що ви будете виглядати старшою за свої роки