Дослідники Лондонського університету королеви Марії проаналізували плаценту 15 здорових жінок після пологів. Всі жінки були з Лондона, і вчені підрахували, що всі вони піддавалися впливу брудного повітря, що перевищує встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я поріг для твердих частинок (PM2,5). Потім клітини плаценти були проаналізовані з використанням ряду методів, включаючи світлову і електронну мікроскопію. Дуже схожі на PM2,5 чорні частинки були виявлені в клітинах плаценти всіх 15 жінок.
Дослідники встановили, що потрапляють в організм частинки PM2,5 здатні переміщатися з легких у віддалені органи і далі поглинатися деякими клітинами плаценти людини і, можливо, плода. Більшість частинок, виявлених в клітинах, були на основі вуглецю, але дослідники також виявили сліди металів. Аналіз частинок переконливо свідчить, що вони походять з вихлопних газів, а виявлені метали пов'язані зі згорянням викопного палива і зносом гальм транспортних засобів.
"Наше дослідження вперше показує, що вдихувані тверді частинки вуглецю в забрудненому повітрі переміщаються в кровообіг і поглинаються важливими клітинами плаценти, - говорить автор роботи професор Джонатан Грігг (Jonathan Grigg). - Ми сподіваємося, що ця інформація спонукає політиків досягти помітного зниження рівня вихлопних газів після завершення світової пандемії ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Небезпека забрудненого повітря для людей з аритмією