Потяг до шоколаду буває настільки сильним, що він змушує людину серед ночі виходити в магазин і купувати собі плитку улюблених солодощів. У психології ця залежність пояснюється, як нездатність контролювати дії, прийом чи використання чогось настільки, що це може завдати вам шкоди. Іноді таких шокоголіків називають ще й шоколадними наркоманами. І ось дослідники з Госпіталю Біргем енд Віменс у США ідентифікували конкретну мету в мозку, що, мабуть, викликає таку залежність. Її теоретично можна відключити за допомогою методики під назвою транскраніальна магнітна стимуляція.
Вона передбачає застосування схожого на ракетку для настільного тенісу пристрою до різних частин голови. Пристрій створює високофокусовані магнітні імпульси, які генерують електричний струм, що змінює активність частин мозку, що найближче знаходяться до цього пристрою. Хоча це звучить дещо лякаюче, насправді процедура не створює підвищених ризиків. І болючими відчуттями не супроводжується.
Вже сьогодні за допомогою цієї методики добровольцям обмежували рухи пальців, здатність рахувати до десяти, розмовляти чи співати. Звичайно, тимчасово - з метою демонстрації потенціалу технології. Тепер її пропонують використовувати для боротьби з різними залежностями. Звичайно, на перше місце виходитимуть залежності від наркотиків, алкоголю та цигарок. Але й потяг до шоколаду теж можна буде приборкати за допомогою транскраніальної стимуляції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому добре бути старшою дитиною?
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини