Хвороба Крона - запальне захворювання кишечника, у якому імунітет замість сторонніх мікробів атакує власний травний тракт.
Хвороба Крона
Ще під час минулих досліджень було помічено, що більшість жертв хвороби Крона мають певні генетичні зміни чи мутації. Вони роблять клітини слизової оболонки кишечника уразливими до пошкоджень. Але таємниця цього захворювання стала ще міцнішою, коли з'ясувалося, що у половини всіх жителів США така ж генетична мутація, але далеко не всі вони хворіють на хворобу Крона.
І ось вчені Нью-Йоркського університету в ході експериментів з лабораторними мишами та тканинами людини вперше довели, що імунні захисники здорових людей або Т-клітини виділяють білок під назвою інгібітор апоптозу 5 (API5), який сигналізує імунітету про необхідність перестати атакувати клітини слизової оболонки кишечника. Саме за рахунок цього білка ми і знаходимо додатковий рівень захисту від аутоімунних ушкоджень, завдяки чому люди, що навіть мають мутації, не страждають від розладу кишечника. Але норовірусна інфекція блокує секрецію API5 клітинами у мишей з формою хвороби Крона, вбиваючи при цьому клітини слизової оболонки кишечника.
Таким чином підтверджується теорія про те, що API5 захищає більшість людей з мутацією від хвороби Крона доти, доки другий її тригер на кшталт норовірусної інфекції не підштовхне деяких людей до початку цього захворювання. А отримані дані можна використовувати для розробки нових методів лікування та профілактики хвороби Крона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен