Соціальна взаємодія та розвиток дружніх відносин допомагають людям в багатьох аспектах життя.
Попри поширену думку, деменція не є прямим результатом старіння, а це означає, що існують різні способи зниження ризику цього стану мозку.
Якщо ви людина, яка завжди збирає всіх разом на вечерю або бере трубку, щоб поговорити з другом, можливо, ви щось зрозуміли.
Дружба та соціальні взаємодії можуть знизити ризик розвитку деменції.
Наявність друзів може навіть захистити ваш мозок. Коли вчені досліджували людей у віці 80 років, які мали навички пам'яті, як у людей на кілька десятків років молодші, вони виявили, що, серед іншого, у страреньких були набагато позитивніші соціальні відносини в житті. Під час шведського дослідження, в якому взяли участь 1200 людей похилого віку, науковці виявили, що ті, хто живе один або не має близьких соціальних зв'язків, схильні до більшого ризику розвитку деменції. Але, на щастя, навіть рідкісні приємні візити до друзів знижували цей ризик.
Дослідження також показало, що у соціально ізольованих людей похилого віку ризик розвитку недоумства на 27 відсотків вищий.
Соціальні зв'язки мають значення для нашого когнітивного здоров'я, і його потенційно легко змінити для людей похилого віку без використання ліків.
Друге дослідження показало, що відносно прості втручання, такі як текстові повідомлення та використання електронної пошти можуть знизити цей ризик. Вам не потрібно покладатися тільки на своїх друзів та сім'ю, щоб досягти своїх щоденних цілей у сфері соціалізації.
Йдеться не лише про близькі стосунки. Ви також виграєте, якщо у вас буде широке коло соціальних контактів, що означає не лише друзів та сім'ю, а й сусідів, людей на роботі.