Паразити в тілі людини нам тільки заважають, тож треба їх спершу виявити, а потім знешкодити.
глисти
Найбільш достовірним та найінформативнішим методом діагностики є безпосереднє виявлення самих паразитів, їх яєць та личинок у фекаліях, дуоденальному вмісті, жовчі. Для того, щоб підвищити виявленість, можна використовувати неодноразовий забір матеріалу (тобто необхідно кілька разів з певним інтервалом здавати аналіз калу), або застосовувати лабораторні методики збагачення калу (обробка спеціальним реактивом, центрифугування та використання фільтрів).
Для того, щоб аналіз був достовірним, кал після мимовільної дефекації потрібно зібрати в одноразовий контейнер, без домішок вмісту піхви і сечі і зберігати в холодильнику аж до відправки в лабораторію. Для забору дуоденального вмісту та жовчі використовують метод дуоденального зондування.
Суть методики полягає в поетапному заборі 3-х порцій жовчі - дуоденальної, міхурової та печінкової. Для забору жовчі пацієнт ковтає дуоденальний зонд, після попадання зонда в тонкий кишківник через нього вводиться стимулятор - сульфат магнію і починається процес жовчовідведення. Жовч збирається в пробірки і прямує до лабораторії для мікроскопування, в деяких лабораторіях для підвищення виявлення жовч додатково центрифугують. Дана процедура безболісна і не вимагає особливої підготовки, крім дієти (напередодні не рекомендовано вживати газоутворюючі продукти) та прийому спазмолітиків за 1-2 дні до її проведення.
А вже після виявлення паразитів та їх ідентифікації лікар призначає ліки для їхнього знищення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини