Жирні засоби, якими обробляють шкіру, лише посилюють нагрівання.
Якщо ви знаходитесь на пляжі або в іншому відкритому місці і розумієте, що ваша шкіра почервоніла, ви повинні негайно піти в тінь, туди, де немає сонячного світла.
У тому випадку, коли шкіра стає обпаленою, потрібно відразу ж приступати до її охолодження. Потрібно бути дуже обережними з тими засобами, які використовують для заспокоєння опіку. Сонячний опік не можна змащувати вазеліном чи олією.
При опіках категорично протипоказані вазелін і масляні, жирні засоби - вони створюють на шкірі тонку жирову плівку, яка затримує тепло всередині.
Крім того, не можна використовувати креми місцевого застосування, що містять інгредієнти, що закінчуються на -каїн (наприклад, бензокаїн, лідокаїн). Вони можуть спричиняти алергічні реакції, що посилюють запалення.
Також не підходять для загоєння обпаленої шкіри креми або лосьйони, що містять спирт та віддушки: їх використання сушить шкіру та перешкоджає її загоєнню.
Першим засобом для лікування сонячних опіків є компреси з крижаної води – їх рекомендовано алишати на шкірі на 20 хвилин.
Коли опік вщухне (зазвичай це займає 1-2 дні), можна приступати до інтенсивного зволоження шкіри. Раніше цього робити не слід, оскільки виникає ризик, що тепло потрапить усередину шкіри, викличе ще більше запалення та біль.
Якщо відчувається сильний біль, можна прийняти знеболювальне. Слід пити багато води, оскільки гідратація допомагає шкірі відновитись.
Зверніться до лікаря, якщо з'явилися пухирі від сонячних опіків або відчувається дуже сильний біль, або з'являються симптоми лихоманки, жар, озноб, запаморочення або сплутаність свідомості.