Закрита травма грудної клітки зустрічається набагато частіше. Основними причинами є автомобільні аварії, падіння з висоти, виробнича травма, стихійне лихо, кримінальна та побутова травма. Найчастіше при закритій травмі виявляються травми легень, ребер, серця та хребта. Відкриті травми зустрічаються рідко і зазвичай виникають у результаті травми холодною зброєю.
Переломи ребер найчастіше зустрічаються у дорослих пацієнтів. У дітей та підлітків це відбувається рідко через еластичність кісткової тканини. Перелом ребер проявляється різким болем у місці травми, болючістю при диханні. Лікування симптоматичне; зниження болю; препарати кальцію.
При неускладненому переломі ребра хворий проходить амбулаторне лікування. Переломи трьох та більше ребер є показником для госпіталізації. Пацієнтам призначають анальгетики та фізіотерапію. Для запобігання застою в легенях слід призначати дихальну гімнастику.
Переломи грудини трапляються відносно рідко. Струси грудної клітки зустрічаються рідше, ніж переломи ребер, і виникають в результаті удару тупим предметом або примусового стиску між двома великими тупими предметами. Забій грудної клітки супроводжується невеликою гематомою та помірним болем.
А ви колись ушкоджували грудну клітку?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою