Виявляється, що ці больові відчуття мають спеціальну назву - синдром Зудека.
синдром Зудека
Лікарям травматологам часто доводиться стикатися у своїй роботі з таким явищем, як больовий синдром, що виникає після зняття гіпсових пов'язок, особливо після переломів в області зап'ястя. Причини виникнення найчастіше пов'язані із травмами, переломами кісток. Найчастіше у практиці лікаря зустрічається розвиток цієї патології у процесі лікування перелому променевої кістки у типовому місці. Особливо якщо цей вид перелому був зі зміщенням і травматолог виробляв репозицію перелому.
Повторні репозиції при даній травмі у кілька разів збільшують ризик розвитку даного синдрому та значно подовжують термін відновлення та непрацездатності. Також тривала і неадекватна і неправильна іммобілізація гіпсом пошкоджених сегментів, відсутність контролю над набряком м'яких тканин, незнання термінів іммобілізації і фіксація кінцівки в нефізіологічному становищі призводять до розвитку цієї патології. Порушується трофіка та живлення тканин в області перелому, місцева тканинна гіпоксія та реакції симпатичної нервової системи призводять до зміни структури кістки, розвитку плямистого остеопорозу, спайкового процесу в сухожильно-зв'язковому апараті та стійкій контрактурі суміжного або пошкодженого суглоба.
У комплексній терапії застосовуються анальгетики, нестероїдні протизапальні препарати, вітаміни, міорелаксанти та препарати кальцію. На початку захворювання рекомендовано застосування місцевого охолодження в області травми, кріотерапія. Після усунення гострого больового синдрому, хороший ефект має застосування фізіотерапії - лазеролікування, електрофорез з хлористим кальцієм.