В основному гнійні бурсити виникають через травму плеча, ліктя або коліна.
гнійний бурсит
Гнійні бурсити проявляються некрозом і розплавленням суглобової сумки гноєм, що супроводжується попаданням гною в порожнину суміжного суглоба, зрештою це призводить до виникнення гнійного артриту.
Основною причиною розвитку гнійного бурситу є мікротравми шкіри, в області суглобів, а також наявність близько розташованих гнійних вогнищ (наприклад бешихове запалення, фурункул). Збудником гнійного процесу є стафілокок.
Запальний процес починається з розвитку синовіту. У суглобі поступово накопичується серозна рідина, приєднання інфекції утворюється гній. За відсутності адекватного лікування запальний процес може призвести до повного руйнування внутрішньосуглобових хрящів і кісткових структур.
Одним із основних методів діагностики є пункція ураженого суглоба. Процедура проводиться під місцевою анестезією. При наявності гною в пунктаті проводиться розкриття, санація, дренування суглобової сумки ураженого суглоба. До додаткових методів діагностики належать УЗД суглоба, клінічний, біохімічний аналіз крові. У післяопераційному періоді призначається антибактеріальна, протизапальна терапія. Також рекомендовано повне обмеження фізичного навантаження на область ураженого суглоба.
Якщо всі ці методи не допомогли, тоді призначається стаціонарне лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою