Через постійне виконання монотонної фізичної роботи може розвинутися тендовагініт.
тендовагініт
Це захворювання проявляється зазвичай наступного дня, після виконання фізичної роботи, як правило монотонного характеру і практично завжди виникає на рівні передпліч, по їх тильній поверхні, найчастіше в області сухожилля м'яза, що відводить перший палець. Травма або різке одномоментне навантаження в деяких випадках теж можуть сприяти розвитку даного захворювання. Рідко можливе виникнення цієї патології в області гомілок.
З'являється видимий набряк м'яких тканин і характерний хрускіт або скрип, що виникає при рухах пензлем і особливо великим пальцем, з'являється біль, може виникнути незначне місцеве підвищення температури та обмеження рухів у кістовому суглобі. Характерно також прояв м'язової слабкості і зниження сили в кисті.
Діагностика, зазвичай не викликає труднощів, зважаючи на типову клінічну картину і при правильно зібраному анамнезі. Рентгенографія проводиться тільки, якщо була одночасна травма передпліччя. Деяким хворим призначають УЗД, у якому добре видно клініку запального процесу сухожиль.
Вчасно розпочате лікування, як правило, призводить до швидкого одужання. Часто застосовується іммобілізація пошкодженого сегмента спеціальним ортезом - брейсом або навіть можливим накладенням гіпсової пов'язки на період відновлення працездатності. Призначаються фізіотерапевтичні процедури, протизапальні лікарські препарати. У разі тривалого перебігу або вираженого болю можуть застосовуватися локальні лікарські блокади.
А у вас коли-небудь був тендовагініт?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки