Дослідники спостерігали за групою з 423 жінок на терміні від 14 до 16 тижнів вагітності. Спостереження показали, що прийом харчових добавок з пробіотиками під час вагітності впродовж перших шести місяців після пологів наполовину знижував ризик виникнення післяпологової депресії.
В ході спостережень 212 жінок отримували таблетки з пробіотиками, а ще 211 - плацебо. Пробіотиками є живі "хороші" бактерії, які при вживанні в адекватній кількості зміцнюють здоров'я людини. Зазвичай вони містяться в продуктах харчування, схильних до бродіння, наприклад, кефіру, йогурту, супу або популярної корейської страви кімчі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке пробіотики і в чому їхня користь для організму"Жінки досить часто не мають часу і можливості для отримання психологічної допомоги, вони також відмовляються від прийому антидепресантів під час вагітності або грудного вигодовування, що пояснюється турботою про здоров'я дитини," - розповідають дослідники.
Не можна забувати про те, що для досягнення помітного терапевтичного ефекту антидепресанти необхідно приймати кілька тижнів. При цьому існує ймовірність приблизно в 30%, що вони взагалі не подіють. Ось чому нам потрібні більш безпечні і ефективні методи боротьби з післяпологою депресією, і пробіотики можна включити в цей список.