Це таємниче слово зазначене на етикетках йогурту, аптечних заквасках, звучить у рекламі і пропонується як надзвичайна допомога для організму. Що ж це таке - пробіотики?
Що це?
У нашому кишечнику мешкають трильйони бактерій. Одні з них "хороші", інші - "погані". Пробіотики знаходяться в категорії "хороших". Вони покращують травлення і допомагають нейтралізувати негативні наслідки шкідливих бактерій.
Що вони роблять?
Здуття живота: численні дослідження показують, що добова доза прибутків рятує від здуття живота, пов'язане з синдромом подразненого кишечника і кандидозом.
Рівень холестерину: пробіотики допомагають знизити рівень холестерину. На думку дослідників, три місяці прийому ліків досить, щоб вплинути на стан організму. Під час експерименту взяли участь 60 осіб з рівнем LDL ( "поганого холестерину") до 18%. Після вживання пробіотиків їх самопочуття значно поліпшилося.
Цистит: вчені провели дослідження і прийшли до висновку, що бактерії роду Lactobacillus acidophilus і L Plantarum "гальмують" кишкову паличку, яка часто є збудником циститу.
Імунітет: 70% нашої імунної системи знаходиться в кишечнику. А пробіотики якраз покликані боротися з інфекціями і нормалізувати мікрофлору. Коли їх приймати?
паралельно з антибіотиками; під час синдрому роздратованого кишечника; під час запальних захворювань кишечника; при дисбактеріозі; захворюваннях сечостатевої системи і т.д. Де містяться пробіотики?
У натуральному йогурті, кефірі, деяких видах сиру, цибулі, капусті. У чистому вигляді їх можна знайти в будь-якій аптеці.
Перед тим, як почати курс прийому пробіотиків, обов'язково порадьтеся зі своїм лікарем!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою