Пілатес - одне з найпопулярніших напрямків фітнесу. Система вправ розроблена так, що отримати травму практично неможливо, звичайно, якщо знати міру.
На початку ХХ століття німецько-американський спортивний фахівець Йозеф Пілатес, який був дуже хворобливою дитиною, постійно страждаючи від астми, завдяки фізичним вправам поборов недугу і став професійним спортсменом. Вже у зрілому віці він розробив систему вправ, яка послідовно зачіпає всі групи м'язів. А якщо тебе зацікавив пілатес, то візьми до уваги п'ять порад, які допоможуть підтягнути фігуру, розвинути гнучкість і скинути кілька зайвих кілограмів.
1. ПеріодичністьЯк і в будь-якій справі, щоб досягти результату, важлива правильна періодичність. Зайнявшись пілатесом один раз на тиждень, ти точно не поліпшиш свій фізичний стан, адже м'язи не зможуть звикнути до навантажень. Для видимого ефекту займайся як мінімум 2-3 рази на тиждень по годині, а винахідник системи радив годинні навантаження не менше ніж 4-5 разів на тиждень.
2. Розігрів м'язівПеред початком інтенсиву потрібно гарненько розігріти тіло за допомогою спеціальних вправ, які порекомендує тренер, будь то заняття онлайн або в реальному часі. Особливо це важливо для новачків, адже тіло спочатку буде болісно реагувати на будь-яке навантаження. Правильний розігрів зменшить крепатуру.
3. Тримай поставуПротягом всього заняття важливо зберігати правильну поставу: плечі розправлені, голова піднята, живіт втягнутий, сідничні м'язи підібгані (якщо мова йде про вихідне положення). При виконанні вправ лежачи на спині не варто розслаблятися.
Потрібно стежити за тим, щоб живіт був весь час напружений, а поперек притиснутий до підлоги. Якщо будеш тримати весь час тіло в напрузі, у тебе буде більше шансів отримати ідеальний прес. В іншому випадку все навантаження припаде на поперек, який потім «віддячить» тебі больовими відчуттями в нижньому відділі хребта.
4. Правильне диханняПравильне дихання - така ж невід'ємна складова тренування. Сама ти ніколи не здогадаєшся, як правильно дихати під час виконання певного комплексу вправ, тому уважно слухай інструктора.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 кращих вправ для суглобів, які можна робити, не встаючи з ліжка5. РозтяжкаПравильне завершення тренування - вправи на розтяжку, які ти вже виконувала після розігріву: це допоможе уникнути надмірного напруження м'язів і посприяє формуванню гармонійної фігури.
Пам'ятай, що при заняттях пілатесом важливо не кількість вправ, а якість їх виконання. Так що правильно дихай, випрями спину і вперед до ідеального тіла!