Багато дівчат регулярно качають прес. Але результату все немає, і починає боліти поперек. Може, вони щось не так роблять?
Правильна техніка веде до успішних результатів
1 помилка. Думати, що все залежить від вправ. Прес, як кажуть, готується на кухні: 80% результату — це харчування, і тільки 20% — регулярний спорт.
2 помилка. Забувати про дихання. Під час виконання вправ правильно контролювати дихання: підйом — видих, розслаблення — вдих.
3 помилка. Не контролювати підборіддя. Підборіддя не повинно бути притиснуте до грудей, шию потрібно тримати рівно при будь-якій вправі.
4 помилка. Не стежити за спиною. Роблячи вправи на м‘язи преса, не можна відривати поперек від підлоги і округляти спину. Інакше перевантажується поперековий відділ і, як наслідок, виникають болі в спині, грижі та інші неприємності.
5 помилка. Підйом прямих ніг при зафіксованому корпусі на підлозі. Це популярна ще з радянських часів вправа насправді підступна: вона спричиняє значне навантаження на міжхребцеві диски поперекового відділу хребта.
6 помилка. Одночасний підйом з підлоги тулуба і ніг. Ще одна популярна вправа для домашнього фітнеса. Чомусь вважається, що саме воно сприяє оформленню бічного преса. Але на жаль, саме від такої вправи у людей починаються болі в попереку.
Виконуйте їх через день — і м’язи звикнуть до навантаження поступово.
Скручування на фітболі Фітбол не тільки допомагає накачати прес, але і вчить тримати баланс. Ляжте на фітбол спиною: руки за потилицею, ноги — на ширині плечей, стегна і корпус в лінію паралельно підлозі. Тепер виконуйте стандартне скручування. Зробіть 15 повторів.
Планка Уявіть, що ви ніби зависли в повітрі над підлогою. Опиратися можна тільки на руки і пальці ніг. У такому положенні активізується величезна кількість м‘язів. Підніміть праву руку діагонально вперед і вправо, зафіксуйте таке положення протягом 2 секунд і поверніться у вихідну позицію. Повторіть іншою рукою. Спробуйте зробити 5 разів. Важливо: у вихідному положенні передпліччя повинні бути перпендикулярні плечам, а лікті — знаходитися строго під проекцією плечових суглобів.
Підйом ніг у висі Міцно тримайтеся за поперечину руками так, щоб поперек не впирався ні в що. Піднімайте ноги до грудей 15 раз за два підходи, відпочинок між підходами — 40 секунд.
Бічний місток Це вправа схожа на планку, але виконується тільки на один з боків. Напружуючи м’язи живота і спини, відірвіть таз від підлоги, вивівши корпус в одну лінію з ногами, упріться передпліччям в підлогу навпроти плеча. Затримайтеся в такому положенні на 15-60 секунд і повторіть для іншої сторони. Напружуйте живіт і сідниці.