Без кардіотренування не обходиться жоден тренувальний процес: будь то схуднення, або формування м'язового рельєфу. Однак мало хто знає, як правильно робити кардіо, щоб не шкодити м'язам, і отримати бажаний результат.
Перше і найголовніше, що потрібно знати - це правило суміщення кардіо і силового тренування. Так, біг на доріжці або заняття на велотренажері дійсно відмінно підходить для розминки перед силовою частиною і для заминки після неї. Але тривалість такого кардіо не повинна перевищувати 10 хвилин перед силовим тренуванням, і 10-15 хвилин після.
Якщо, приміром, бігати по 30 хвилин перед силовими вправами, і стільки ж - після них, то такий підхід тільки нашкодить мускулатурі. Чому? Відповідь проста: якщо довго робити кардіо перед тренуванням, це веде до витрати енергії, і в організму не залишається запасів для споруди м'язів. Якщо ж тривало бігати після, то м'язи не встигнуть відновитися, і це призведе до відсутності нарощування мускулатури.
Саме тому професійні атлети поділяють тренувальний процес на: набір маси і, так звану "сушку", коли вся робота спрямована, щоб прибрати жирові відкладення і підкреслити вже сформовані м'язи. Якщо ти худнеш, то розділи тренування на ті, коли ти працюєш над м'язами і на ті, коли ти виганяєш вагу.
Багато хто думає, що кількість спалюваних калорій залежить від інтенсивності бігу або швидкості їзди на велосипеді. Насправді це не так. Кількість спалюваних калорій залежить насамперед від кількості ударів серця на хвилину. Саме тому під час занять, потрібно контролювати свій пульс. Оптимальне серцебиття для спалювання жиру - 130 ударів хвилину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зворотні фітнес рухи: що це таке та для чого потрібно (ФОТО)Ще одна велика омана, яка існує у багатьох дівчат, що кардіотренування - це біг. Це необов'язково так. Справа в тому, що біг - таке явище, від якого дуже легко отримати травму. Біг протипоказаний при більшості захворюваннях спини, при зайвій вазі і проблемах з суглобами. Замінюй біг на велотренажер, обрітрек, заняття на скакалці.