Чим довше ви займалися до перерви і чим менше була перерва, тим легше повернути форму. Ті, хто роками тренувався щодня, перерви в два тижні взагалі не помітять. Однак ви, швидше за все, не фітнес-фанатик, повертатися в спорт вам доведеться поступово. І справа не в м'язовому болю: від навантажень відвикає серце. Саме тому показники витривалості падають набагато сильніше, ніж сили і гнучкості.
А тим часом для жироспалюючих тренувань вона найбільш важлива. Адже після свят ви приходите в зал, щоб скинути те, що набрали за час перерви. Ваша дорога лежить в кардиозону, де проходять ті самі тренування на витривалість. Якщо з ними переборщити, неприємності не змусять себе чекати. Що вже говорити, коли перерва не два тижні, а 5 і більше? Так як же правильно повертатися в спорт?
Перерва в 2-4 тижніВже після 7-10 днів простою витривалість серцево-судинної системи падає на 3-5%, за три-чотири тижні вона знижується вже на 10%. Тому повертайтеся до жироспалюючих тренувань за простою схемою: пульс повинен бути на 10 ударів нижче, ніж зазвичай під час занять, а саме тренування - на 10 хвилин коротше.
Іншими словами, якщо до перерви ви звикли танцювати або плавати протягом години і частота серцевих скорочень при цьому була 140 ударів на хвилину, то тепер тренування повинна тривати не більше 50 хвилин з пульсом на рівні 130 ударів.
В ідеалі нарощувати час тренування і інтенсивність заняття, треба протягом другого тижня тренувань, щоб на третій ви вже могли займатися в звичному ритмі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 фітнес-порад від професійних тренерівУ перші два тижні після перерви виключіть високоінтенсивні тренування: стрибки через скакалку, швидкий біг, аеробіку, танці зі стрибками. І стежте за своїми відчуттями: різкі зміни пульсу під час і відразу після занять, запаморочення, слабкість - поважна причина для поблажок організму, який просить зробити тренування легше і коротше.
Що стосується занять з обтяженнями, то тут корективи можна не вносити. Правда, не слід використовувати граничні ваги (навіть якщо ви вже підбиралися до них до перерви) - перші заняття зробіть зі звичними обтяженнями.